Další pecka z PC na mobilech: podívejte se ukázku ARK: Survival Evolved!

Další pecka z PC na mobilech: podívejte se ukázku ARK: Survival Evolved!

Hra 16. 3. 2018

S mobilními předělávkami úspěšných titulů z počítačů a herních konzolí se roztrhl pytel. Krátce po Fortnite byl oznámen také mobilní port ARK: Survival Evolved.

Hra by se dala definovat jako survival s dinosaury. Na začátku se objevíte nazí na pláži – bez jídla, zbraně a jakéhokoliv vybavení. Boj o přežití sestává z hledání zdrojů, výroby zbraní, stavění (domů i celých vesnic) a souboje. Nejprve máte k dispozici primitivní kamenné sekyrky, ale časem se můžete propracovat k moderním střelným zbraním. A proti komu bojujete? Proti ostatním hráčům (až 50 na jednom serveru) a samozřejmě proti dinosaurům. Pravěké ještěry můžete zároveň ochočit a nebo chovat.„Mobilní port“ možná není úplně přesné označení. Vývojáři sice usilují o co nejvěrnější ztvárnění hry na mobilu, ale přeci jen telefon není herní konzole, takže tu nějaké rozdíly jsou. Mobilní ARK nabídne zcela nové uživatelské rozhraní, respektive ovládání, které lépe sedí dotykovým displejům. Tempo hry bude oproti PC a konzolovým verzím rychlejší.

Hra vyjde již na jaře a ke stažení bude zdarma. Vývojáři však zmiňují placené upgrady, který zrychlí postup ve hře. Snad z toho nebude další pay-to-win „zábava“.

Čtěte také

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Vychytávka 20. 4. 2018

Po Razeru a Xiaomi představila svůj herní telefon také čínská Nubia. Pro koho je určen poznáte na první pohled. Výstřední, agresivní...

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

Aplikace 18. 4. 2018

Za pár dní putuje do obchodů nejnovější díl série God of War a už teď je jasné, že to bude hit. Aspoň tedy recenzenti nešetří...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail