V Duolingu se můžete učit klingonštinu, ale zatím jen na webu

V Duolingu se můžete učit klingonštinu, ale zatím jen na webu

Aplikace 19. 3. 2018

Po dlouhém betatestování se nabídka jazykových kurzů na Duolingu rozrostla o klingonštinu. Jazyk mimozemské rasy ze Star Treku vytvořený Marcem Okrandem se momentálně učí 25 tisíc nadšenců. Do jejich řad se můžete zapojit bezplatně. Kurz je však k dispozici pouze na webu (nikoliv v aplikaci) a pouze pro uživatele, kteří již vládnou angličtinou.

Klingoni nejsou zrovna přátelští tvorové, což se projevuje i na tom, jak a o čem mluví. Slovní zásoba se točí především kolem vesmírných plavidel, zbraní a válčení. Pro zajímavost: nejblíže podzravu má slovo „nunqneH“, ovšem neznamená „ahoj“, nýbrž „co chceš?“.

Nejde o první umělý jazyk v nabídce služby. Učit se můžete také valyrijštinu známou z knih Píseň ledu a ohně, respektive seriálu Hra o trůny. Ušit se můžete také esperanto. I v těchto případech ale platí, že jde o kurzy určené anglicky mluvícím uživatelům. Pro Čechy má Duolingo jen kurz angličtiny.

Duolingo si můžete stáhnout zde.

Čtěte také

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Vychytávka 20. 4. 2018

Po Razeru a Xiaomi představila svůj herní telefon také čínská Nubia. Pro koho je určen poznáte na první pohled. Výstřední, agresivní...

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

Aplikace 18. 4. 2018

Za pár dní putuje do obchodů nejnovější díl série God of War a už teď je jasné, že to bude hit. Aspoň tedy recenzenti nešetří...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail