LG představilo novinku LG3 s velmi jemným displejem

LG představilo novinku LG3 s velmi jemným displejem

28. 5. 2014

LG v úterý večer představilo nejnovější mobilní telefon LG G3. Ten zaujal hlavně displejem 5,5 palce s rozlišením 2560 x 1440 pixelů. Novináři, kteří byli na londýnské akci a mohli si telefon osahat, pak pochvalují jas telefonu, ale kritizují jeho kontrast a podání barev. Faktem ale je, že je displej velmi jemný a texty nebo fotky na něm vypadají náramně. Fotoaparát s 13 megapixely pak vylepšuje laserový autofocus, díky kterému by mělo být ostření rychlé a hlavně přesné i za horších světelných podmínek. Výčet základních informací pak doplníme ještě čtyřjádrovým procesorem s výkonem až 2,5 GHz.

Zajímavá je pak i aplikační výbava – v telefonu je předinstalovaná fitness aplikace LG Health (hlavně kvůli chytrým hodinkám LG G Watch, které však LG v podstatě neukázalo) nebo apka Smart Notice, což je „asistentka“, která vám připomene nepřijaté hovory, případně doporučí smazat aplikace, které nepoužíváte. Částečně tak nahrazuje naše oblíbené aplikace jako IFTTT nebo Agent. G3 bude také disponovat pouzdrem QuickCircle, které vám zobrazí informace o šeštici nejčastěji používaných aplikací stejně jako o příchozích hovorech či zprávách. Zároveň díky němu půjde telefon bezdrátově nabíjet.

Cena telefonu byla stanovena na 16 199 korun (16GB verze) a 17 199 (32GB verze). Telefon by se měl do prodeje dostat 1. července.

Čtěte také

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Hra Před 15 hodinami

Nejprve pomalé stoupání z nuly až na dvacet tisíc a pak rychlý sešup na sedm. Graf vývoje ceny Bitcoinu připomíná horskou dráhu a ve...

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Aplikace Před 15 hodinami

Kdysi se na koncertech rozsvěcovaly zapalovače, dnes z obecenstva svítí displeje a blesky mobilních telefonů. Mnozí muzikanti to vidí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail