Tři tipy pro dokonalé selfie

Tři tipy pro dokonalé selfie

Pro začátečníky 9. 2. 2018

Pokud chcete hromadu lajků a hlavně dobrou fotku, nestačí jen vzít mobil, usmát se a stisknout spoušť. Existuje celá řada postupů, jak docílit povedené fotky. Tak se podíváme aspoň na ty základní! Triky, jak vyšvihnout parádní selfie vleže, s jídlem nebo vystrčeným zadečkem, si necháme na jindy. (Nebo spíš na nikdy.)

1. Základní poloha
Správná poloha hlavy je naprosto zásadní. Dvojitou bradu eliminujete pozvednutím hlavy a také je dobré malinko se pootočit. Nakloňte se na svou lepší stranu. Foťte z výšky, ale nedávejte mobil příliš vysoko, jinak bude výsledná fotka působit nepřirozeně.

2. Přirozené světlo pro lepší výsledek
Trik s vystrčenou bradou zná každá puberťačka, ale na výslednou podobu fotky má vliv celá řada dalších faktorů. Asi nejdůležitější je světlo. Měli byste si pohlídat, aby se vám v obličeji nedělaly stíny. Využijte zdroj přirozeného světla! Například se můžete fotit před oknem. Okno musíte samozřejmě mít před sebou.

3. Při focení venku využijte slunce
Při focení selfíček venku pomáhá, když se natočíte tak, abyste zdroj světla, tedy slunce, zakryli hlavou. Zkrátka aby slunce bylo za vámi. Vytvoří se vám taková krásná aura kolem hlavy!

Čtěte také

Takhle by mohl vypadat novodobý RAZR

Takhle by mohl vypadat novodobý RAZR

Vychytávka 11. 2. 2019

Lenovo pracuje na novodobé verzi legendárního véčka RAZR. To se už nějakou dobu ví. Ví se také, že má jít o prémiový telefon...

Instagram začne zobrazovat videa z aplikace IGTV

Instagram začne zobrazovat videa z aplikace IGTV

Aplikace 11. 2. 2019

Aplikace IGTV je koncipovaná jako platforma pro dlouhá videa orientovaná na výšku. Zkrátka, co se nevejde (kvůli limitům) na Instagram, to...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail