Na eurovíkend jedině s těmito aplikacemi!  

Na eurovíkend jedině s těmito aplikacemi!  

Aplikace Pro začátečníky 23. 2. 2018

 Smartphone je nejchytřejší, když je online, což z něj v předešlých letech dělalo na cestách poměrně tupého, popřípadě finančně náročného pomocníka. Po tom, co začal platit euroroaming, a vy tedy v Evropě platíte za přenesená data to samé, co doma, už však není naprosto žádný důvod, proč se v jeho používání na cestách omezovat. Tedy kromě té výdrže baterky, ale s tím pomůže přenosná powerbanka!
 
Protože jsme toto téma rozebírali několikrát, sjedeme si v rychlosti, co byste si měli s sebou zabalit do smartphonu:

  • Bydlení zařizujeme přes Booking.com nebo Airbnb – to podle toho, jestli chceme bydlet v hotelu, nebo u někoho v domácnosti. Airbnb nabízí i samotné pokoje u někoho doma, ale pro eurovíkend bychom asi volili hotel.
  • Jak se pohybovat po městě? Na většině míst v pohodě objednáte Uber, který bude levnější než taxi. Městskou hromadnou vám sdělí i Google Mapy, v největších městech jezdíme přes Citymapper.
  • A co dělat? Tripadvisor je parádní studnice. Dejte si TOP 10 daného města a určitě si vyberete. Ne? Tak v klidu scrollujte dál!
  • Nevíte, kde se najíst? Hodnocení v FourSquare nebo Yelp vám hodně napoví. Filtrovat můžete vzdálenost i cenovou hladinu. Pokud vám nejde moc matika a chcete vědět, kolik přesně stojí fish & chips na rohu, stáhněte si převodník měn neboli Currency Converter. A pak už vám popřejeme jen šťastnou cestu a příjemný pobyt!

Čtěte také

Takhle by mohl vypadat novodobý RAZR

Takhle by mohl vypadat novodobý RAZR

Vychytávka 11. 2. 2019

Lenovo pracuje na novodobé verzi legendárního véčka RAZR. To se už nějakou dobu ví. Ví se také, že má jít o prémiový telefon...

Instagram začne zobrazovat videa z aplikace IGTV

Instagram začne zobrazovat videa z aplikace IGTV

Aplikace 11. 2. 2019

Aplikace IGTV je koncipovaná jako platforma pro dlouhá videa orientovaná na výšku. Zkrátka, co se nevejde (kvůli limitům) na Instagram, to...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail