Na eurovíkend jedině s těmito aplikacemi!  

Na eurovíkend jedině s těmito aplikacemi!  

Aplikace Pro začátečníky 23. 2. 2018

 Smartphone je nejchytřejší, když je online, což z něj v předešlých letech dělalo na cestách poměrně tupého, popřípadě finančně náročného pomocníka. Po tom, co začal platit euroroaming, a vy tedy v Evropě platíte za přenesená data to samé, co doma, už však není naprosto žádný důvod, proč se v jeho používání na cestách omezovat. Tedy kromě té výdrže baterky, ale s tím pomůže přenosná powerbanka!
 
Protože jsme toto téma rozebírali několikrát, sjedeme si v rychlosti, co byste si měli s sebou zabalit do smartphonu:

  • Bydlení zařizujeme přes Booking.com nebo Airbnb – to podle toho, jestli chceme bydlet v hotelu, nebo u někoho v domácnosti. Airbnb nabízí i samotné pokoje u někoho doma, ale pro eurovíkend bychom asi volili hotel.
  • Jak se pohybovat po městě? Na většině míst v pohodě objednáte Uber, který bude levnější než taxi. Městskou hromadnou vám sdělí i Google Mapy, v největších městech jezdíme přes Citymapper.
  • A co dělat? Tripadvisor je parádní studnice. Dejte si TOP 10 daného města a určitě si vyberete. Ne? Tak v klidu scrollujte dál!
  • Nevíte, kde se najíst? Hodnocení v FourSquare nebo Yelp vám hodně napoví. Filtrovat můžete vzdálenost i cenovou hladinu. Pokud vám nejde moc matika a chcete vědět, kolik přesně stojí fish & chips na rohu, stáhněte si převodník měn neboli Currency Converter. A pak už vám popřejeme jen šťastnou cestu a příjemný pobyt!

Čtěte také

Instagram představil překvapivou novinku: vysílačku!

Instagram představil překvapivou novinku: vysílačku!

Aplikace 11. 12. 2018

Instagram už dávno není jenom platformou pro zveřejňování fotek a videí, je to také nástroj komunikace. Pro mnoho uživatelů dokonce...

Trilogii Infinity Blade už si z App Store nestáhnete. Epic vysvětluje proč

Trilogii Infinity Blade už si z App Store nestáhnete. Epic vysvětluje proč

Hra 11. 12. 2018

Infinity Blade je jednou z mála her, které byly oznámeny přímo na konferenci Applu. V rámci své platformy byla skutečně...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail