Sex v 21. století: nejdřív souhlas přes apku, až pak styk

Sex v 21. století: nejdřív souhlas přes apku, až pak styk

Aplikace 14. 1. 2018

Představte si typické rande. Byli jste na večeři, bylo vám spolu dobře, ale už je pozdě – je čas jít domů Nabídnete se, že ji doprovodíte. Souhlasí. Přede dveřmi svého bytu vás pozve „na kafe“. Vzájemné flirtování, polibek, svlékáte se… Ale najdou oba sáhnete po mobilu, spustíte apku LegalFling a vzájemně si odsouhlasíte, že mezi vámi dojde k pohlavnímu styku. Žádné sado maso, prostě klasika. Potvrzeno? Může se jít „na věc“.

Takhle nějak funguje systém LegalFling. Je to v podstatě smlouva v podobě aplikace. Apka pracuje na bázi blockchainu a podle autorů by měla u soudu obstát jako důkaz. Nabízí se celá řada scénářů, například obvinění ze znásilnění, z nahrávání styku na video bez vědomí partnera a podobně.

Aplikace nabídne celou řadu nastavení. Můžete si v ní definovat hranice pohlavního styku (BDSM prakticky, vzájemné natáčení), počet lidí a myslí také na dlouhodobé vztahy. Účastníci smlouvy mají také možnost kdykoliv říct „ne“, tedy zrušit smlouvu. Na to, jak aplikace bude fungovat v praxi, si ovšem musíme ještě počkat. LegalFling je momentálně ve stádiu vývoje.  

GALERIE

Čtěte také

Osmý ročník ankety Česká hra roku zná své vítěze. Tady jsou!

Osmý ročník ankety Česká hra roku zná své vítěze. Tady jsou!

Hra Různé Před 19 hodinami

Včera proběhlo slavnostní vyhlášení ankety Česká hra roku 2017, kterou již osmým rokem pořádají kolegové z magazínu LEVEL,...

VIDEO: Co se stane, když do Nokie 3310 pustíte milión voltů?

VIDEO: Co se stane, když do Nokie 3310 pustíte milión voltů?

Různé Před 20 hodinami

Co myslíte, že se stane, když do staré dobré třicettřidesítky naperete jeden milion voltů? Není třeba spekulovat, tady je výsledek...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail