Zkontrolujte si pětku nahoře aneb 5 nejdivnějších využití 360° kamerky

Zkontrolujte si pětku nahoře aneb 5 nejdivnějších využití 360° kamerky

Vychytávka 8. 1. 2018

Focení selfie je už dávno pasé. Vyžehlené obličeje, nablyštěné úsměvy, hluboké výstřihy (teda jak u koho), to už dneska nikoho nenadchne. Nový pohled na svět vám naopak nabídne kamerka se záběrem 360 stupňů. Takový foťák zabere úplně všechno. Včetně přátel, kteří se nekoukají do objektivu a dělají vylomeniny.

Jak (ne)funguje Huawei Mate 10 Pro - nadáváme zde!

Ale o to nám nejde. Využití 360stupňové kamerky, jako je třeba ta od Huawei, má celou řadu benefitů. Svoje zážitky nejenže můžete zaznamenat v celé jejich šíři, ale i zcela nové perspektivě. Nejde jenom o to, že kamerka dokáže zaznamenat všechno kolem vás (a vy se ve fotce můžete rozhlížet), nabídne vám i zcela nové výjevy jako...

Pohled z ústní dutiny: stačí si kamerku strčit do úst a hned víte, jak na tom jste. Se zubním kazem, plakem, bělostí zubů i jak se asi cítí losos těsně před tím, než ho pustíte po řece dolů trávicím traktem. Na tohle nečekané využití si musí ještě zubaři chvíli zvykat, stejně jako ti z vás, co mají silný dávicí reflex.

Z pračky vesmírná loď: kouzlo kamerky je, že je velmi malá, takže jí strčíte kamkoliv. A její pole záběru pak z čehokoliv vytvoří zajímavou fotografii. Tedy pokud máte trochu představivosti a talentu. Pak jí stačí strčit třeba do bubnu pračky a ten se záhy promění v nitro kosmické lodi. A někde tam je černá díra. Na vaše ponožky.

Lednička vás zas tolik nežere: dalším netradičním pohledem je možnost strčit kamerku do ledničky a načasovat samospoušť. Pak už nikdy nebudete na svět koukat na svět očima svýma, ale očima ledničky, jíž neustále vytahujete vnitřnosti ven, abyste si srkli džusu…

Jak fotit lidi, co nechtějí být foceni: všichni máme kamarády, co dělají při fotkách drahoty, nebo je záměrně kazí. V případě kamerky jako je ta od Huawei si je postavíte někam za sebe, kamerku zvednete a cvaknete. Ani nebudou vědět, že jsou na fotce.

Doslova boží na focení překvapených cizinců: kamarádi jsou jedna věc, ale překvapené výrazy zcela cizích lidí, kterých si všimnete až doma, když jednotlivé fotky ukazujete rodině, to je zcela jiná liga. Třeba ta dáma, která na vás čumí jako na debila, co tam vyvádíte. Sýr!Kamerka EnVizion od Huawei je zajímavá hlavně svojí skladností – je velmi malá. Na druhou stranu, je nutné ji zapojit do portu mobilního telefonu. Veškeré ovládání a načasování fotografií/videa probíhá přes příslušnou aplikaci.

Kamerka jako taková, kterou první majitelé Huawei Mate 10 Pro získali zdarma, nabízí o něco vyšší rozlišení než třeba kamerky od Ricohu, a díky nestandardnímu řešení také i velmi skromnou velikost. Pakliže máte nový Mate 10, příplatek za 360° kamerku se jistě vyplatí.

GALERIE

Čtěte také

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Hra Včera

Nejprve pomalé stoupání z nuly až na dvacet tisíc a pak rychlý sešup na sedm. Graf vývoje ceny Bitcoinu připomíná horskou dráhu a ve...

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Aplikace Včera

Kdysi se na koncertech rozsvěcovaly zapalovače, dnes z obecenstva svítí displeje a blesky mobilních telefonů. Mnozí muzikanti to vidí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail