Nejlepší aplikace na úpravu fotek v mobilu

Nejlepší aplikace na úpravu fotek v mobilu

5. 9. 2017

Vyblejsknutím portrétu nebo krajinky práce fotografa nekončí. Právě naopak! Následují hodiny úprav a ladění v grafickém editoru. Jde to ale i bez počítače. V aplikačních obchodech se povaluje spousta mnohdy bezplatných editorů, s nimiž fotku zvládnete vytunit do publikovatelné podoby. Tady je výběr těch nejzajímavějších.
 
Adobe Photoshop Express
Photoshop je tak profláknutý, že když chcete upravit fotku nebo z ní něco smazat, řeknete prostě „vyfotošopovat“. Adobe nabízí svůj software i na mobilech, ale nejde o plnohodnotnou verzi. Ostatně displej mobilu je na skutečné grafické úpravy příliš malý. To ale neznamená, že by byl Photoshop Express k ničemu. Neumí sice pracovat s vrstvami, ale skýtá několik praktických nástrojů k úpravě fotek. Odstraní kazy, vyladí barvy (klidně i automaticky) nebo přidá stylový filtr.

Adobe Lightroom
Mobilní verze profesionálního editoru digitálních fotek má ke svému desktopovému vzoru mnohem blíž než Photoshop Express. To také znamená, že k využití jejího potenciálu naplno se musíte orientovat ve zkratkách, jako je ISO, RAW, HDR, a jiných termínech z fotografického slovníku. Součástí je i foťák, kde si můžete přepínat mezi automatickým, profesionálním (manuálním) a HDR módem. Část z nabídky editačních nástrojů je podmíněna registrací v Adobe Creative Cloud. Odměnou vám bude skutečně profesionální software na mobilu.

Snapseed
Aplikace Snapseed má pro každého něco. Pro ambiciózní mobilní fotografy desítky editačních nástrojů a pro začátečníky úctyhodný počet předpřipravených filtrů. Naprosto všichni ale ocení jednoduché ovládání, díky němuž se dá většina úprav provést intuitivně jedním prstem. Musíme také ocenit časté updaty a přísun nových funkcí. Poslední aktualizace přinesla například nové nástroje úpravy portrétů, možnost rozšíření fotky a funkci dvojexpozice, kdy stylově smícháte dvě fotky do jedné. Můžete třeba vytvořit fotomontáž bouře ve sklenici vody!

Photo Editor by Aviary
Oříznout, poladit barvy, zostřit, odstranit červené oči, ale také třeba přidat virtuální samolepku, stylový filtr nebo vytvořit vlastní. Editor fotek od Aviary cílí na hravější publikum. Nepočítá s tím, že byste si fotku vytiskli a nechali zarámovat, spíš že s ní půjdete na Instagram. Každopádně je to povedená aplikace a k jejímu ovládání rozhodně nebudete potřebovat manuál.

Priime
Priime budí dojem standardního editoru fotek. Většinu displeje zabírá snímek a pod ním paleta základních nástrojů. Kontrast, jas, ořez, vinětace a filtry. Právě ty jsou ale příslovečným esem v rukávu. Nejde jen o klony starých polaroidů. Filtry vycházejí z práce konkrétních profesionálních fotografů. Když fotíte spíše krajinky, poohlédnete se po věhlasných „krajinářích“, a pokud selfíčka, má smysl hledat inspiraci u fotografa, který se specializuje na portréty. Část filtrů je zdarma, větší část je zpoplatněná. Ceny se naštěstí drží na rozumné úrovni.

Čtěte také

Google věnuje na boj s koronavirem miliardy. Firmám dá reklamu zdarma

Google věnuje na boj s koronavirem miliardy. Firmám dá reklamu zdarma

Různé Včera

Google rozšířil početnou řadu firem, které vynakládají nemalé prostředky na boj s epidemií koronaviru a s jejími dopady. Výkonný...

Další skvělá hra zdarma. Stahujte Monument Valley 2!

Další skvělá hra zdarma. Stahujte Monument Valley 2!

Hra Včera

Mnoho herních vývojářů osekalo dočasně ceny svých her, abychom si mohli zkrátit dlouhé chvíle v karanténě. Platí to i pro ustwo...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail