To nejdůležitější z konference Applu na jednom místě

To nejdůležitější z konference Applu na jednom místě

Různé 13. 9. 2017

Od konference Applu se čekalo především oznámení nového iPhonu. Dočkali jsme se hned tří a to nebyly jediné novinky, které Apple předvedl.Nový iPhone X
Nemůžeme začít jinak, než oznámením zbrusu nového iPhonu X. Mobil potvrdil když ne všechny, tak většinu spekulací. Apple konečně představil telefon s displejem pokrývajícím přes 90 % přední plochy mobilu. Tak zvaný Super Retina displej s uhlopříčkou 5,8 palce využívá technologie OLED, nabízí rozlišení 2436x1125 a podporu HDR.
Telefon nemá tlačítko Home. Ovládá se jednoduchými gesty a odemyká přes Face ID neboli detekcí obličeje. Uvnitř telefonu je nový A11 Bionic čip, který je o čtvrtinu výkonnější než předešlá generace. Potvrdily se rovněž spekulace o bezdrátovém nabíjení (Apple dokonce představil nabíječku pro iPhone, Apple Watch a bezdrátová sluchátka) a částečně i o foťáku. Duální kamera zvládne natáčet 4K video v 60 snímcích za sekundu nebo full HD až ve 240 snímcích (ideální pro zpomalené záběry). Nejvíc nás ale zaujaly různé módy osvětlení pro portréty.

iPhony 8 a 8 Plus
Kromě „desítky“ byly představeny také inovované verze stávající generace. Mobily jsou výkonnější, podporují bezdrátové nabíjení, mají lepší foťák(y) i displej, ale jinak se mnoho neliší od iPhonu 7, respektive 7 Plus.

Nové Apple Watch
Nové hodinky mají především integrovanou SIM kartu (v prodeji bude i model bez), takže se dost dobře obejdou bez mobilu. Dá se přes ně volat, psát zprávy a umí také streamovat hudbu. Zmínku zaslouží i nový procesor, který mimo jiné prodlužuje výdrž až 18 hodin.

Nová Apple TV
Nová Apple TV podporuje rozlišení 4K a HDR zobrazení. Cena filmů však zůstane stejná a pokud už nějaké filmy vlastníte, získáte 4K verzi zdarma.
 

Čtěte také

Osmý ročník ankety Česká hra roku zná své vítěze. Tady jsou!

Osmý ročník ankety Česká hra roku zná své vítěze. Tady jsou!

Hra Různé Před 19 hodinami

Včera proběhlo slavnostní vyhlášení ankety Česká hra roku 2017, kterou již osmým rokem pořádají kolegové z magazínu LEVEL,...

VIDEO: Co se stane, když do Nokie 3310 pustíte milión voltů?

VIDEO: Co se stane, když do Nokie 3310 pustíte milión voltů?

Různé Před 20 hodinami

Co myslíte, že se stane, když do staré dobré třicettřidesítky naperete jeden milion voltů? Není třeba spekulovat, tady je výsledek...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail