Nový iPhone by mohl nahradit otisky prstů rozpoznáváním obličeje

Nový iPhone by mohl nahradit otisky prstů rozpoznáváním obličeje

Různé 4. 7. 2017

Od nového iPhonu, který završí deset let od představení první generace telefonu, se čeká, že nebude jen dalším evolučním krůčkem, ale že naopak nabídne spoustu nových, hardwarových vylepšení. Hovoří se o OLED displeji zabírajícím celou přední část mobilu, podpoře technologie ProMotion, novém čipu určeném čistě pro zpracování úkonů spojených s umělou inteligenci a nově také o detektoru obličeje.

Se spekulací přišla agentura Bloomberg. Obličejový skener prý bude suplovat skener otisků prstů Touch ID, i když není zcela jasné u jakých činností. Nepůjde však o obdobu toho, co známe z jiných mobilů. Technologie bude prý využívat hloubkový senzor, takže ji neošálíte fotkou. Ve srovnání se skenerem otisků prstů prý také pracuje mnohem rychleji, v řádu milisekund. Navíc údajně není potřeba namířit kameru přímo na obličej. Mobil svého majitele pozná, i když třeba leží na stole a podobně.

Zní to rozhodně zajímavě. Uvidíme, zda se spekulace potvrdí. Nutno říct, že Bloomberg patří k poměrně seriózním zdrojům.

Čtěte také

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Vychytávka Včera

Po Razeru a Xiaomi představila svůj herní telefon také čínská Nubia. Pro koho je určen poznáte na první pohled. Výstřední, agresivní...

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

Aplikace 18. 4. 2018

Za pár dní putuje do obchodů nejnovější díl série God of War a už teď je jasné, že to bude hit. Aspoň tedy recenzenti nešetří...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail