Hodina hraní denně a šmytec! Největší herní vydavatel zavádí časové limity

Hodina hraní denně a šmytec! Největší herní vydavatel zavádí časové limity

6. 7. 2017

Kolik času strávíte denně hraním na mobilu? Pokud jen pár desítek minut, pak jste asi v pohodě, ale jsou lidé, kteří civí do displeje mobilu i hodiny v kuse. V Číně je situace asi nejvážnější, ostatně v zemi funguje několik odvykacích táborů pro herní závisláky. Netýká se to jen velkých platforem, jak jsou PC a konzole, ale i mobilních her.

Čínskou nejpopulárnější mobilní hru s názvem King of Glory (nebo také Strike of Kings) hraje měsíčně 163 milionů hráčů, z nichž celá čtvrtina je mladší 19 let. Proto se její vydavatel, společnost Tencent, rozhodl nastavit mladým hráčům časové limity. Hráči mladší dvanácti let mohou ve hře strávit hodinu denně, zatímco teenageři mohou King of Glory věnovat až dvě hodiny každý den.

Tato hra není v našich končinách moc známá, takže by se mohlo zdát, že se to místních hráčů nemůže dotknout. Jenže King of Glory je jen jednou z mnoha populárních her z portfolia Tencentu. Stejný vydavatel provozuje také League of Legends nebo třeba Clash of Clans. Pro tyto hry se však v tuto chvíli zavádět limity nechystá. 

Čtěte také

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Vychytávka Včera

Po Razeru a Xiaomi představila svůj herní telefon také čínská Nubia. Pro koho je určen poznáte na první pohled. Výstřední, agresivní...

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

Aplikace 18. 4. 2018

Za pár dní putuje do obchodů nejnovější díl série God of War a už teď je jasné, že to bude hit. Aspoň tedy recenzenti nešetří...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail