​Výrobce chytrého vibrátoru dostane pokutu za špehování uživatelek

​Výrobce chytrého vibrátoru dostane pokutu za špehování uživatelek

14. 3. 2017

Chytrá zařízení mají mnoho předností, ale zároveň je s nimi spojeno i mnoho rizik. U zařízení napojených na internet hrozí, že se data z přístroje poputují někam, kam nemají. Právě takový případ teď řešily kanadské soudy a je o to citlivější, že šlo o erotickou pomůcku.

Chytrý vibrátor We-Vibe 4 Plus se od toho klasického liší tím, že se dá ovládat prostřednictvím mobilní aplikace. Je určen především pro páry. Umožňuje zpravidla partnerovi, aby aktivoval přístroj na dálku a mohl svou přítelkyni „potěšit“, i když je zrovna třeba stovky kilometrů daleko.

Ukázalo se však, že intimní data (teplota těla a intenzita vibrací) putují na servery výrobce zařízení. A nejen to, samotný vibrátor má problémy se zabezpečením. Pokud jste v dosahu Bluetooth a máte potřebné znalosti, můžete jej hacknout.

Kanadský soud proto rozhodl, že výrobce musí zaplatit uživatelům vyrovnání v celkové výši 75 milionů korun. Majitelé vibrátoru mohou požadovat vrácení peněz a zákaznice, které kromě vibrátoru použily i aplikaci, mají nárok na odškodnění až do výše zhruba 190 tisíc korun. 

Čtěte také

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Hra Včera

Harry Potter: Hogwarts Myster – první ze dvou oficiálních mobilních her naplánovaných na tento rok právě vyšla. Trailery nás...

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Různé Včera

Když Apple vyměnil na svých zařízeních emoji pistole za zelenou stříkací pistolku, vysloužil si od mnoha lidí posměch anebo rovnou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail