​Použijte výkon svého telefonu pro dobrou věc

​Použijte výkon svého telefonu pro dobrou věc

22. 4. 2014

Aplikace HTC Power To Give věnuje výkon telefonu, který zrovna nepoužíváte, nějakému dobrému účelu - například hledání léku na rakovinu nebo mimozemského života. Díky aplikaci se spojí miliony telefonů, které společně poskytnou dostatečný výpočetní výkon, aby mohly analyzovat tak složitá data. Vy si pak můžete vybrat, na jaký obor se chcete zaměřit. Můžete tak třeba analyzovat data zachycená satelity v rámci programu SETI analyzovat je. Aplikace Power To Give je zcela zdarma, ale jen na zařízení s Androidem 4.3 a vyšším.

HTC Power To Give stahujte zde!


Pokud nemáte nejnovější verzi Androidu, ale chcete pomáhat, zkuste aplikaci od Samsungu. I jejich Power Sleep využívá nepotřebný výkon vašeho telefonu a to hlavně v noci. Power Sleep totiž funguje také jako budík, nicméně během noci, když spíte, aplikace zvládne dělat složité matematické výpočty a například tak hledat lék na Alzheimerovu chorobu. Samozřejmě nesmíte zapomenout zapojit svůj telefon do nabíječky. Aplikace sama nezačne pracovat, pokud není baterka plná alespoň na 80 %. Jednotlivé balíčky dat jsou pak poměrně dost malé – 1 MB každý.

SAMSUNG Power Sleep stahujte zde!


Aplikace Play to Cure: Genes in Space pak jde na celou problematiku zpracování vědeckých dat ještě jinak - jde totiž o vesmírnou střílečku. Místo toho, abyste pomáhali, když telefon nepoužíváte, tady létáte vesmírem, střílíte do asteroidů a snažíte se sbírat tajemnou látku zvanou element alpha. Právě ta zastupuje důležitá data, jejichž analýza může pomoci najít lék proti rakovině. Svojí loď pak můžete různě modifikovat a vylepšovat. Play to Cure tak nabízí prvky, které jistě znáte z jiných her, nicméně tady si hraní můžete odůvodnit ještě tím, že pomáháte dobré věci. Hříčka Play to Cure je navíc k dispozici pro Android a iOS!

Play to Cure stahujte zde!

Čtěte také

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Vychytávka Před 20 hodinami

Po Razeru a Xiaomi představila svůj herní telefon také čínská Nubia. Pro koho je určen poznáte na první pohled. Výstřední, agresivní...

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

Aplikace 18. 4. 2018

Za pár dní putuje do obchodů nejnovější díl série God of War a už teď je jasné, že to bude hit. Aspoň tedy recenzenti nešetří...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail