Mobilní Mario překonal Pokémon GO. Za den si hru stáhly miliony lidí

Mobilní Mario překonal Pokémon GO. Za den si hru stáhly miliony lidí

17. 12. 2016

Na konkrétním počtu stažení se analytici neshodnou, ale jisté je, že Super Mario Run je pro Nintendo velkým úspěch. Za první den si hru stáhlo něco mezi 2,85 a 3,5 milionu hráčů. Pro srovnání, Pokémon GO zaznamenal za první den necelý milion stažení. Musíme ale dodat, že Pokémon GO nebyl zpočátku dostupný ve všech zemích a nedostalo se mu takové marketingové podpory jako první mobilní hře se slavným italským instalatérem.Recenze už tak ohromující nejsou. Jednu hvězdičku udělil hře stejný počet lidí jako pět hvězdiček. Na druhou stranu, velká část hráčů nepřenesla přes srdce cenovku – 269 Kč. Zdarma je ve hře jen několik prvních levelů a ty můžete dohrát během pěti minut.

V novinářských recenzích se Mariovi daří lépe. Na serveru Metacritic, který počítá průměr hodnocení z vybraných médií, si Super Mario Run drží skóre 79 %. Upřímně, čekalo se trochu víc. Nejvíce recenzenti hře vyčítají nepříjemné omezení v podobě být při hraní online. A jak se líbila hra nám?

Super Mario Run je vánočním dárkem, který jsme si přáli mnoho let. Teď jsme se konečně dočkali a zklamaní rozhodně nejsme. Je to stejná zábava jako na konzolích. Zjednodušené ovládání ničemu nevadí, právě naopak. Pod kontrolou máte pouze skoky, Mario běhá sám. Také sám přeskakuje malé překážky a nepřátele. Zastavit se můžete pouze na předem vyznačených místech umístěných obvykle před překážkou, jejíž překonání vyžaduje správné načasování.

Levelů není moc, ale pokud máte v sobě jen kapku sběratelské vášně, budete se k nim vracet, abyste posbírali všechny zlaťáky (a růžováky, a modráky…). Trochu nás zaskočilo, že vývojáři poměrně dost recyklovali. Některé prostředí, ale i bossové se v mírných obměnách docela často opakují, což je u tak krátké hry docela zvláštní.Kromě „příběhové“ hry je v Mariovi i kompetitivní mód, kde můžete nepřímo vyzvat ostatní hráče. Závodí se v tom, kdo dokáže co nejefektivněji posbírat v omezeném čase věstní množství mincí. Odměnou vítězi jsou noví obyvatelé pro jeho království.

Na App Store je hromada plošinovek a spousta kvalitních, ale Mario je jen jeden – Super Mario Run.

Super Mario Run si můžete stáíhnout zde.

Čtěte také

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Vychytávka 20. 4. 2018

Po Razeru a Xiaomi představila svůj herní telefon také čínská Nubia. Pro koho je určen poznáte na první pohled. Výstřední, agresivní...

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

Aplikace 18. 4. 2018

Za pár dní putuje do obchodů nejnovější díl série God of War a už teď je jasné, že to bude hit. Aspoň tedy recenzenti nešetří...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail