Předplatné Pokémon GO je hoax, který se snaží z lidí vylákat přihlašovací údaje

Předplatné Pokémon GO je hoax, který se snaží z lidí vylákat přihlašovací údaje

17. 7. 2016

Na popularitě Pokémon GO se snaží přiživit kdekdo. Na Google Play a App Store je spousta placených aplikací, která se buďto tváří jako hra samotná anebo nabízejí hráčům Pokémon GO určité služby nebo výhody. Některé z nich jsou praktické, například chat, který ve hře chybí, nebo lokátor pokémonů. Jiné zavání podvodem.

Aplikace, které vám nabídnou za euro rady do hry, jsou jen ale slabým odvarem toho, o co se pokusil podvodník, který se vydával za vývojáře hry a nabízel hráčům upgrade na placenou verzi Pokémon GO. V e-mailu, který rozeslal hráčům, se píše, že hra sice měla být zdarma, ale vzhledem k obrovskému přílivu hráčů potřebují vývojáři peníze na nové servery. „Předplaťte si hru za 12,99 dolarů měsíčně, jinak vám do 24 hodin zmrazíme účet,“ stojí v podvodném e-mailu. Odkaz v e-mailu směřuje na stránky, kde je oběť nabádána k přihlášení se pomocí e-mailu a svého hesla, čímž podvodníci získají její přihlašovací údaje.

Nic takového se samozřejmě nechystá, i když některé weby podvodnou zprávu vzaly za skutečnou. Hra je a zůstane zdarma. Vývojáři profitují z prodeje virtuálních zlaťáků, za které si hráči kupují předměty jako pokébally, šťastná vajíčka, co násobí zkušenostní body a další předměty. O peníze rozhodně nouzi nemají.
Pokémon GO si můžete stáhnout zde.

Čtěte také

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Hra Včera

Nejprve pomalé stoupání z nuly až na dvacet tisíc a pak rychlý sešup na sedm. Graf vývoje ceny Bitcoinu připomíná horskou dráhu a ve...

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Aplikace Včera

Kdysi se na koncertech rozsvěcovaly zapalovače, dnes z obecenstva svítí displeje a blesky mobilních telefonů. Mnozí muzikanti to vidí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail