Učte se jazyky s aplikací Lingua.ly

Učte se jazyky s aplikací Lingua.ly

7. 4. 2014

V televizních Applikacích jsme vám představovali Duolingo, učební pomůcku, na kterou třeba Mikoláš nedá dopustit. Problém ale je, že aplikace není k dispozici v češtině. Pokud je to pro vás nepřekonatelná překážka, možná oceníte aplikaci Lingua.ly, která český jazyk již podporuje. Principem má pak k Duolingu docela blízko – učíte se hrou!
 
V případě Lingua.ly totiž sbíráte cizí slovíčka, kterým nerozumíte, budujete si svůj slovník a ten můžete následně otestovat v rámci kvízu. Tam vybíráte správný český překlad a pokud máte problém si jej zapamatovat, bude se vám dané slovíčko objevovat tak dlouho, dokud jej neuhodnete. Za splnění kvízu jste pak odměněni nejen dobrým pocitem, ale i nějakou veselou animací.
 
Slovíčka si do slovníku můžete zadávat přímo nebo v rámci čtení. Aplikace totiž tahá z internetu články z různých tématických okruhů a když při čtení něčemu nerozumíte, stačí na slovo ťuknout prstem. A slovíčka můžete sbírat i na svém PC – jen si musíte stáhnout nástavbu pro prohlížeč Chrome. Pak můžete slovíčka sbírat i při normálním surfování na internetu (na mobilu to funguje jen v rámci aplikace).

Aplikace Lingua.ly je k dispozici pouze pro Android, ale na iOS má dorazit brzy.

Lingua.ly stahujte zde!

Čtěte také

Fitbit Ace je chytrý náramek, který motivuje děti k pohybu

Fitbit Ace je chytrý náramek, který motivuje děti k pohybu

Vychytávka 14. 3. 2018

Kromě hodinek Versa představil Fitbit také nový chytrý náramek s názvem Ace. Vypadá jako Alta, akorát je o něco menší, barevnější...

Fitbit Versa jsou stylové chytré hodinky za příznivou cenu

Fitbit Versa jsou stylové chytré hodinky za příznivou cenu

IoT Vychytávka 13. 3. 2018

Konkurence Apple Watch? To by se dalo prohlásit o hodinkách Fitbit Ionic, ale nové Fitbit Versa cílí spíše na méně náročné zákazníky....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail