Česká novinka Tiny Miners skvěle kombinuje prvky z klasických her

Česká novinka Tiny Miners skvěle kombinuje prvky z klasických her

31. 5. 2016

Tiny Miners neboli malí horníci to nemají jednoduché. Musejí se prokopat až na konec každé šichty a jako na potvoru jim v tom překáží kameny, bomby, ledové kvádry, pavouci nebo červi. Hra české výroby by se mohla zařadit mezi žánr endless runner, kdy se svajpováním do stran vyhýbáte překážkám a pohybem dopředu či dozadu je překonáváte. V tomto případě vyndaváte vrták a rozbíjíte je. Jenže Tiny Miners endless nejsou, naopak je každá úroveň ohraničená cílovou páskou a na konci vám podle nasbíraných zlaťáků, surovin, zbylých životů a precizních fintiček udělí jednu až tři hvězdičky. 
 
Ty budete sakramentsky potřebovat, protože limit pro odemknutí další části hry je opravdu tvrdý. Ale vám to bude odsýpat, protože dostáváte ještě boční úkoly, navíc co chvíli se změní styl hraní a vy třeba kopete nahoru, nebo na čas. 


 
Hra se od klasiky žánru jako třeba Temple Run nebo Subway Surfers odlišuje ještě v dalších aspektech. V dolech sbíráte suroviny a objevujete jejich kombinace, které vedou k lepší výbavě. Oblečení, helma, náramek - i zde hra naznačuje, že je spíše pro zkušenější hráče. Tiny Miners jsou zdarma, samozřejmě vás čas od času budou limitovat a lákat na nákup diamantů, někdy je potřebujete i k opravě výbavy, což už je free to play na hraně. 
 
Ale my rádi zaplatili, protože po dlouhé době jsme si zahráli - ne snad třeskutě originální, ale hru, která perfektně zkombinovala populární principy a díky poměrně vysoké obtížnosti jsme mnohokrát vyskočili radostí po zdárně dokončené misi.

Verzi pro iOS si můžete stáhnout zde.

Android verze je k dispozici zde.

Čtěte také

Offroadový simulátor MudRunner míří na mobily. Tady je ukázka!

Offroadový simulátor MudRunner míří na mobily. Tady je ukázka!

Hra 4. 7. 2020

Hra MudRunner, která vyšla původně v roce 2017 na PC, Xbox One a PS4, míří na mobily. Mobilní verze vyjde 15. července. Nejedná se o...

Nová bezdrátová nabíječka od Samsungu má antibakteriální účinky

Nová bezdrátová nabíječka od Samsungu má antibakteriální účinky

Vychytávka 2. 7. 2020

LG představilo sluchátka s UV krabičkou, Samsung nabízí pro změnu bezdrátovou nabíječku na mobil, která pomocí ultrafialového...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail