Japonský hráč zaplatil za odemčení postavy v mobilní hře 145 tisíc

Japonský hráč zaplatil za odemčení postavy v mobilní hře 145 tisíc

20. 3. 2016

Už mnohokrát jsme varovali, že bezplatné – tzv. Free2Play – hry nemusejí být vždy zdarma. Hru si sice můžete bezplatně stáhnout, ale ve hře samotné jste často atakováni nabídkami placených výhod, které vylepšují herní zážitek. Můžete si koupit virtuální měnu, lepší zbraně či nové herní hrdiny. Obzvláště rizikové jsou mikrotransakce u malých dětí, které neznají cenu peněz, a pak u hráčů, kteří mají sklony ke gamblingu.

K těm patří i Japonec, který si říká Taste. Taste se nechal zlákat stejně jako milióny dalších, především asijských hráčů hrou s názvem Granblue Fantasy. RPG s tahovými souboji, které nápadně připomíná Final Fantasy, spustilo v Japonsku obrovskou reklamní kampaň. Po omezenou dobu bylo ve hře možné snadněji získat jednu speciální hrdinku. Jak? Stačilo si koupit záhadný krystal za v přepočtu 65 Kč a doufat, že se po jeho rozbití objeví kýžená postava. Normálně je šance na získání legendární zbraně nebo hrdiny pouhých 3 %. Během této akce byla šance dvojnásobná.

Spousta japonských hráčů na akci reagovala tím, že začali zkupovat krystaly začali ve velkém. Hráč Taste je mezi nimi smutným vítězem. Svou hrdinku nakonec získal, ale stálo ho to 2276 pokusů a v přepočtu 145 tisíc korun. Podobných případů bylo zaznamenáno víc, a tak není divu, že se zvedla vlna kritiky. Vývojáři byli nakonec donuceni ke změnám pravidel. Nyní je možné získat jakýkoliv předmět nebo postavu do 300 pokusů. Hráči, kteří investovali do hry větší částku, byli částečně odškodněni – ve virtuální měně. 

Čtěte také

Hraní bez instalace? Vyzkoušejte si Google Play Instant!

Hraní bez instalace? Vyzkoušejte si Google Play Instant!

Hra Včera

U několika her v nabídce Google Play, přesněji u šesti titulů od předních vydavatelů, se objevilo vedle Instalovat nové tlačítko...

PUBG pro iOS a Android konečně i u nás! Tady jsou odkazy ke stažení

PUBG pro iOS a Android konečně i u nás! Tady jsou odkazy ke stažení

Hra Včera

Po dlouhém testování v Číně a kratičkém, dvoudenním testu v Kanadě si může konečně PlayerUnknown’s Battlegrounds alias...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail