Netlfix už „naladíte“ i v Česku. Služba nabízí filmy a seriály za měsíční poplatek.

Netlfix už „naladíte“ i v Česku. Služba nabízí filmy a seriály za měsíční poplatek.

7. 1. 2016

„Domácí online videopůjčovny se mohou začít obávat o svou budoucnost.“ Tato a podobné věštby se objevovaly na internetu v reakci na oznámení, že se gigant v oboru tzv. videa na přání (video od demand) chystá expandovat do nových zemí, včetně Česka. Sedmého ledna se tak skutečně stalo. Služba je přístupná nejen z webu, ale také prostřednictvím aplikací pro chytré mobilní telefony a tablety.

Po nahlédnutí do aplikace je jasné, že revoluce se zatím nekoná. Netflix si sice můžete stáhnout, ale celá aplikace je v angličtině a to se týká i videa. Instalace vlastních titulků není možné, a tak si službu užijí momentálně jen ti uživatele, kteří perfektně ovládají angličtinu. Doufejme, že se to časem změní a budeme si moci užít filmy a seriály Netflixu i v češtině. Pokud pro vás angličtina není bariérou, tak by vás mohlo zajímat, že první měsíc používání aplikace je zdarma. Podmínkou je nicméně registrace a vyplnění platebních údajů. Za další používání služby pak platíte měsíčně zhruba 200 až 300 Kč, záleží na typu předplatného. Základní nenabízí ani HD a dovoluje sledovat video jen na jedné obrazovce, zatímco to nejdražší umí až Ultra HD obraz a dovoluje sledovat videa až na 4 obrazovkách současně.

Za své peníze získáte přístup ke cca 125 miliónům hodinám televizního obsahu, ať už jde o seriály, dokumenty a filmy. Netflix dokonce úspěšně točí i věci vlastní. Z těch nejúspěšnějších jmenujme seriál Orange is the New Black, Narcos nebo House of Cards. Poslední jmenovaný seriál paradoxně v „českém“ Netflixu chybí, neboť jej momentálně vysílá jiná česká televizní stanice.

Aplikaci Netflix si můžete stáhnout zde.

Čtěte také

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Vychytávka Před 10 hodinami

Po Razeru a Xiaomi představila svůj herní telefon také čínská Nubia. Pro koho je určen poznáte na první pohled. Výstřední, agresivní...

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

Aplikace 18. 4. 2018

Za pár dní putuje do obchodů nejnovější díl série God of War a už teď je jasné, že to bude hit. Aspoň tedy recenzenti nešetří...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail