Další scénář ze seriálu Black Mirror realitou. Mrtví brzy promluví díky sociálním sítím!

Další scénář ze seriálu Black Mirror realitou. Mrtví brzy promluví díky sociálním sítím!

9. 12. 2015

Existuje jeden britský seriál, jehož scénáře, ať jsou sebešílenější, realita nakonec překoná. Můžeme vzít hned tu první epizodu, kde je britský politik nucen mít poměr s prasetem. Co vypadalo jako výplod šílené mysli, se nakonec ukázalo jako slabý odvar skutečnosti. A podobně šílených, ale děsivě reálných vizí je seriál Black Mirror plný.

A u prasnic to neskončí. Podle všeho chtějí vývojáři realizovat epizodu s názvem Be Right Back (Hned jsem zpátky). V ní jde o to, že si žena nechá vygenerovat umělou inteligenci mrtvého manžela na základě jeho profilů na sociálních sítích. Facebook, Twitter, Snapchat... všichni jsme na nich denně a každý náš krok, ačkoliv se tváři, že rychle zmizí, je poctivě zaznamenán a uložen.

Možnost vygenerovat na základě našeho virtuálního otisku simulaci našeho vlastního vědomí nevypadá v budoucnosti vůbec nereálně. A tahle budoucnost je ještě blíž, než si myslíte. Josh Bocanegra totiž chystá projekt Humai. Jeho základem je algoritmus pro analýzu dat a tvorbu samotné AI. Tento program by měl být hotový zhruba do roku 2017. A pak to přijde.

Dalším krokem by měla být speciální aplikace, která vám umožní s umělou inteligencí konverzovat. Prostě budete chatovat s někým, kdo již není mezi živými. Že to zní děsivě? Bocanegra plánuje vyvinout roboty, kteří ponesou vědomí zesnulých. Údajně to potrvá 30 let, než technologie pokročí tak daleko.

A nejde jenom o to, že vložíte svůj mozek do stroje. Vědci předpokládají, že do padesáti leť budeme schopní své vědomí kompletně přenést do virtuálního prostoru.

Čtěte také

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

Aplikace Před 21 hodinami

Za pár dní putuje do obchodů nejnovější díl série God of War a už teď je jasné, že to bude hit. Aspoň tedy recenzenti nešetří...

Klávesnice SwiftKey láká hráče na smajlíky z herní série Halo

Klávesnice SwiftKey láká hráče na smajlíky z herní série Halo

Aplikace 16. 4. 2018

Po rozsáhlém updatu, který rozšířil klávesnici o sdílení lokace, kalendáře a řadu dalších praktických funkcí, přichází Microsoft...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail