Jak pojmenovat dítě? Lidé dávají jména podle filtrů na Instagramu

Jak pojmenovat dítě? Lidé dávají jména podle filtrů na Instagramu

2. 12. 2015

S narozením dítěte musí člověk řešit spoustu věcí a správné jméno je jedna z nejdůležitějších. Lidé často hledají inspiraci v rodině, svém okolí, populárních filmech. Výjimkou nejsou ani jména podle postav z videoher (třeba Dovahkiin z fantasy hry Skyrim). Že by se ale dítě jmenovalo podle mobilní aplikace? Právě to tvrdí server BabyCenter, který si vede statistiky o novorozencích.

Nejde přitom o to, že by se děti jmenovaly Instagram, rodiče jim ale dávají jména jednotlivých barevných filtrů. Například Kelvin, Ludwig, Amaro nebo Hudson. A jméno nejpopulárnější? Lux. Stránka BabyCenter sbírá data od 340 tisíc rodin kolem celého světa, přičemž v údajích za letošní rok jim vyskočila právě tahle zvláštnost. Nutno podotknout, že se letos Instagramu doopravdy daří. Aplikace se dočkala řady zajímavých vylepšení a z roku na rok nabrala dalších 100 milionů uživatelů.

A pro koho jméno Lux je? Převážně pro chlapce, ačkoliv server má i několik dívek jménem Lux. Pokud jde ale o celkově nejpopulárnější jména, vše je stále v pořádku – jsou jimi Jackson a Sophia.

Zdroj: BabyCenter.com

Čtěte také

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Hra 23. 4. 2018

Nejprve pomalé stoupání z nuly až na dvacet tisíc a pak rychlý sešup na sedm. Graf vývoje ceny Bitcoinu připomíná horskou dráhu a ve...

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Aplikace 23. 4. 2018

Kdysi se na koncertech rozsvěcovaly zapalovače, dnes z obecenstva svítí displeje a blesky mobilních telefonů. Mnozí muzikanti to vidí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail