Jak jsme získali peníze na kafe přes českou aplikaci The Inviter

Jak jsme získali peníze na kafe přes českou aplikaci The Inviter

12. 11. 2015

Minulý týden byla spuštěna nová česká aplikace The Inviter (Android, iOS), nicméně ambice týmu zakladatelů jdou daleko za naše hranice - mladý startup chce změnit způsob, jakým si dáváme dárky, zveme se na rande či plánujeme pracovní schůzky. Chtějí to řešit jednoduše, přes mobilní aplikaci a pozvali nás, aby nám The Inviter ukázali v praxi.

A udělali dobře. Abychom přiznali, z webových stránek nebylo úplně jasné, co vlastně aplikace umí. Resp. co by umět měla. Základem je možnost někoho na něco pozvat. V aplikaci vyberete podnik, vyplníte objednávku, zanecháte vzkaz a pozvánku někomu pošlete. Ten si pak na tomto specifickém místě může vyzvednout svojí “odměnu”.Za touto odměnou si představte kávu, chutný oběd, ale klidně popusťte uzdu fantazii a dejte tam třeba kus oblečení, lístky do kina, co vás napadne. The Inviter využívá databázi aplikace Foursquare, takže již nyní je nabídka podniků více než pestrá. Tyto podniky se pak dělí na dva druhy, které se od sebe liší tím, jak obdarovaný s dárkem naloží.

Pokud je podnik verifikovaný, transakce probíhá přímo mezi vámi a vybranou kavárnou. Pakliže do ní někoho pozvete na kávu, dotyčný dorazí na dané místo, ukáže speciální kód a dostane kávu zdarma (nebo něco jiného, co jste vybrali z nabídky). Podobných podniků je zatím velmi málo, pokud tedy vůbec nějaké. Na tom se ale ještě zapracuje.Co funguje již teď bezchybně, je možnost zaslat dotyčnému peníze, které pak v daném podniku utratí. Částka může dosáhnout až 999 Eur, což pokrývá hodně pestrou škálu zážitků. Od zmiňované kávy, až po luxusní večeři nebo pobyt v hotelu. V tomto ohledu aplikace spolupracuje s účtem u Paypal a všemi hlavními platebními kartami.

Na prezentaci jsme tak dostali dvě Eura na nápoj do nedaleké kavárny v pražském Karlíně. Pozvánka přišla okamžitě a částka se nám připsala na účet až v okamžiku, kdy jsme se v kavárně fyzicky objevili - geolokace je totiž nutností, abyste dárek (peníze) získali. 2 Eura nyní máme na účtu v aplikaci a můžeme je poslat dál do světa.A to je právě cílem týmu, jenž aplikaci vyvíjel poslední rok. Chtějí, aby lidé sdíleli svoje radosti a dárky si posílali jako řetězové e-maily. Jeden pošle dárek druhému, ten pak třetímu atd. Jestli se to chytne a vše pojede, jak si autoři vysnili, to ukáže až čas. Záběr aplikace The Inviter je přitom velmi široký a rozhodně ne nezajímavý.

Můžete se omluvit nápojem zdarma, když máte zpoždění na pracovní schůzku, případně darujete večeři v restauraci, kterou jste právě objevili a vaši přátelé ji prostě musí zkusit. Stejně tak můžete poslat peníze na dárek nebo třeba pozvánku na rande. Součástí pozvánky je totiž i možnost zaškrtnout, jestli chcete jít také.
 
To ale ještě neznamená, že doopravdy půjdete. Je to čistě na obdarovaném člověku, aby se rozhodl, jestli chce jít s vámi nebo s někým jiným. Pakliže třeba dívka, co bydlí přes chodbu, pozvání přijme, musí se s vámi domluvit jinak - přes Facebook, telefon nebo mailem. Ostatně, výhodou je také to, že dárky můžete posílat i uživatelům, kteří aplikaci nemají.

Aplikaci The Inviter stahujte zdarma zde!

Čtěte také

Fitbit Ace je chytrý náramek, který motivuje děti k pohybu

Fitbit Ace je chytrý náramek, který motivuje děti k pohybu

Vychytávka 14. 3. 2018

Kromě hodinek Versa představil Fitbit také nový chytrý náramek s názvem Ace. Vypadá jako Alta, akorát je o něco menší, barevnější...

Fitbit Versa jsou stylové chytré hodinky za příznivou cenu

Fitbit Versa jsou stylové chytré hodinky za příznivou cenu

IoT Vychytávka 13. 3. 2018

Konkurence Apple Watch? To by se dalo prohlásit o hodinkách Fitbit Ionic, ale nové Fitbit Versa cílí spíše na méně náročné zákazníky....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail