7 způsobů, jak proměnit svůj byt v chytrou domácnost. Díky žárovkám Philips Hue

7 způsobů, jak proměnit svůj byt v chytrou domácnost. Díky žárovkám Philips Hue

9. 11. 2015

Philips Hue vypadají jako obyčejné LED žárovky, skrývají ale mnohem víc. Hlavní devizou je to, že jsou chytré. Můžete s nimi například měnit barvu světla i jeho intenzitu. Žárovky dokáží vytvořit na 16 milionů barev! A to přes aplikaci ve vašem mobilním telefonu. To je však jen zlomek toho, co umí. Díky použité technologii LED ušetříte za elektřinu i za další žárovky – Hue vydrží až 15 tisíc hodin! Tak, teď je to všechno? Ani zdaleka.  
 
Aby vše fungovalo, musíte mít Bridge (je součástí základního balení Starter kit), který zapojíte do WiFi routeru. Pak už jenom našroubujete žárovky do světla nebo lampičky a stáhnete si zdarma aplikaci pro Android či iOS. Žárovky Hue mohou fungovat ještě lépe a ještě chytřejším způsobem. Díky aplikaci IF je totiž můžete propojit s dalšími službami ve vašem telefonu. Co tedy Philips Hue dokážou?
 
Chytrá upozornění - Žárovka zabliká pokaždé, když vám někdo napíše na Facebooku. Stačí přes IF propojit Philips Hue s vaším Facebookovým profilem a nic vám neunikne! A stejný způsob upozornění si můžete nastavit třeba pro maily, SMSky nebo příchozí hovory!
 
Příjemné probouzení – Drnčící budík ráno pokaždé zaklapnete? Chtěli byste vstávat příjemným způsobem? Tak nechte žárovky Philips Hue, aby postupně zvyšovaly intenzitu „denního světla“ a vy jste se probudili sami od sebe. Jako když se skutečně rozednívá. I když je za okny ještě tma. Philips Hue stačí přes aplikaci IF zadat čas. Případně můžete nastavit i to, kdy se žárovky mají zase zhasnout.
 
Bezpečnost vaší domácnosti – Hrátky se světlem mají další výhodu. Světla se mohou rozsvěcet, když nejste doma, a díky tomu tak mohou tvořit dojem, že byt není prázdný. Žárovky mohou svítit každý večer, aby zmátly zloděje, když jste například na dovolené.
 
Automatické světlo - Nebaví vás po příchodu domů hledat po tmě vypínač? S chytrými žárovkami si vše můžete nastavit tak, aby se byt rozsvítil automaticky s vaším příchodem. Žárovky poznají, že jste (resp. váš mobil) přišli domů, a rozsvítí se samy od sebe!
 
Barvy podle Instagramu - Jakmile nahrajete novou fotku na Instagram, barva žárovek se může změnit podle toho, co je na fotce. Stačí přes aplikaci IF propojit aplikaci Philips Hue s vaším profilem na Instagramu. Světlo vašeho bytu pak bude připomínat místo, které jste navštívili.
 
Informace o počasí – Kolikrát se vám stalo, že jste vyběhli ven, aniž byste se podívali z okna? Žárovky Philips Hue vás mohou upozornit na to, že venku prší. Díky aplikaci IF se spojí s aplikací na počasí a změní barvu podle toho, jak je venku. Prší? Žárovky svítí modře! Začalo pršet? Žárovky blikají!
 
Parádní večírky – Pořádáte doma večírky a chcete je posunout na zcela novou úroveň? Zapojením chytrých žárovek můžete rozjet každou párty. Žárovky totiž dokážou samy měnit barvy duhy, což se dá aktivovat jednoduše zmáčknutím tlačítka na vašem telefonu (v aplikaci DO).
 
Představivosti se meze nekladou. Tohle je jenom malá ukázka toho, co všechno chytré žárovky dovedou. Přitom k tomu potřebujete jen Philips Hue + mobilní telefon s aplikacemi Philips Hue, IF a DO (všechny appky jsou ke stažení zcela zdarma pro Android a iOS).

Čtěte také

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

Aplikace Před 20 hodinami

Za pár dní putuje do obchodů nejnovější díl série God of War a už teď je jasné, že to bude hit. Aspoň tedy recenzenti nešetří...

Klávesnice SwiftKey láká hráče na smajlíky z herní série Halo

Klávesnice SwiftKey láká hráče na smajlíky z herní série Halo

Aplikace 16. 4. 2018

Po rozsáhlém updatu, který rozšířil klávesnici o sdílení lokace, kalendáře a řadu dalších praktických funkcí, přichází Microsoft...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail