Fotoaparát Light má 16 snímačů a Androida. Podívejte se na fotky!

Fotoaparát Light má 16 snímačů a Androida. Podívejte se na fotky!

12. 10. 2015

Většina telefonů má dva snímače na focení, ale šestnáct? To už zní jako čiré bláznovství. Přesně takový počet senzorů ale nabídne chytrý fotoaparát Light. Každý z nich je přitom trochu jiný a poslouží jinému účelu, všechny se ale postarají o to, aby vaše fotky vypadaly náramně. Se stisknutím spoušti se aktivuje deset z nich, přičemž výsledkem je fotografie s rozlišením 52 megapixelů. Parametry soustavy snímačů by se daly srovnat s objektivem, jehož světelnost je 1,2 a optický zoom se pohybuje mezi 35 až 150 milimetry.

Celé zařízení navíc jede na operačním systému Android, takže na displeji fotoaparátu můžete fotky rovnou upravovat a sdílet online (foťák se umí připojit i k internetu pomocí WiFi). Finální cena fotoaparátu Light L16 je stanovena na 1699 dolarů, pokud si ale zařízení předobjednáte, ušetříte 400 dolarů. Na trh by se pak fotoaparát měl dostat v létě 2016. Autoři doufají, že s ním překonají kvality poloprofesionálních zrcadlovek, přičemž Light je mnohonásobně menší a skladnější. Další podrobnosti a hlavně galerii fotografií najdete na oficiálních stránkách.

Dvanáct set dolarů na fotoaparát, který bude k dostání za necelý rok, to není jen tak pro někoho. Většina z nás si vystačí se svým fotoaparátem, nebo mobilem. A pokud chcete tipy na nějaké zajímavé fotografické aplikace, případně tipy, jak s mobilem fotit, koukněte se na Applikace níže!


Čtěte také

Fitbit Ace je chytrý náramek, který motivuje děti k pohybu

Fitbit Ace je chytrý náramek, který motivuje děti k pohybu

Vychytávka 14. 3. 2018

Kromě hodinek Versa představil Fitbit také nový chytrý náramek s názvem Ace. Vypadá jako Alta, akorát je o něco menší, barevnější...

Fitbit Versa jsou stylové chytré hodinky za příznivou cenu

Fitbit Versa jsou stylové chytré hodinky za příznivou cenu

IoT Vychytávka 13. 3. 2018

Konkurence Apple Watch? To by se dalo prohlásit o hodinkách Fitbit Ionic, ale nové Fitbit Versa cílí spíše na méně náročné zákazníky....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail