Huawei Mate S je ještě více prémiový, ale zváží vám i kousek ovoce

Huawei Mate S je ještě více prémiový, ale zváží vám i kousek ovoce

3. 9. 2015

Ve středu 2. září představil Huawei nový mobilní telefon Huawei Mate S a my jsme samozřejmě byli u toho – Mikoláš si mobilní telefon osahal hned po konferenci. Novinka navazuje na model Mate 7, který Huawei představil v Berlíně přesně před rokem. Model S je pak ve všech ohledech lepší a disponuje i řadou zcela nových funkcí.
 
Tou největší novinkou je jistě 2,5D displej s úhlopříčkou 5,5 palce. Ten totiž dokáže změřit intenzitu tlaku, jaký prstem na displej vyvíjíte. To pak přidává nové ovládací prvky a zcela nečekané funkce. Silnějším klepnutím například přiblížíte fotografii pohodlně jedním prstem. A nejen to, mobilní telefon v tomto ohledu dokáže posloužit i jako menší váha!
 
Další zajímavostí je pak vylepšený snímač otisků prstů Fingerprint 2.0. Skrze ten telefon odemknete, ale můžete i aktivovat fotoaparát, prohlížet pořízené snímky nebo přijímat hovory. Společně s tím se vylepšila i technologie Knucle Control. Díky ní zase můžete telefon jednoduše ovládat pomocí poklepání kloubem prstu. Nakreslením písmena „C“ pak spustíte třeba fotoaparát.
 
Huawei Mate S disponuje osmijádrovým procesorem (2x 4 jádra) 13MP fotoaparátem s RGBW snímačem na zadní straně. Nechybí optická stabilizace obrazu či dvojité LED diody pro blesk a realističtější barvy. Navíc, o fotoaparát se starají dva signálové procesory, díky čemuž focení dosahuje ještě vyšší kvality. Na přední straně telefonu pak najdeme fotoaparát s 8 MP a přisvětlovací diodou.
 
Zajímavě vypadá i aplikační výbava telefonu. Fotoaparát tak nabízí široké možnosti nastavení fotografie a to i včetně manuální expozice, nastavení ISO apod. K dispozici je i tzv. černobílý mód pro umělecky založené fotografy, jenž okamžitě fotkám ubere barvy, ale přidá na dramatičnosti. Dívky (a Mikoláš) zase ocení možnost nechat si v reálném čase na obličej nanést virtuální makeup.
 
Huawei Mate S je ve všech ohledech lepší telefon a nabízí vice funkcí. Ruku v ruce s tím jde i prvotřídní zpracování, kdy se kryt mobilu brousil třeba i diamanty. Novinka z Číny tak chce být zároveň i prémiovějším mobilním telefonem a tomu také bude odpovídat i cena – ta byla pro český trh stanovena na 17 590 Kč. Telefon by měl být k dostání v listopadu a to v barvách šedá a stříbřitě zlatá.

Čtěte také

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Vychytávka 20. 4. 2018

Po Razeru a Xiaomi představila svůj herní telefon také čínská Nubia. Pro koho je určen poznáte na první pohled. Výstřední, agresivní...

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

Aplikace 18. 4. 2018

Za pár dní putuje do obchodů nejnovější díl série God of War a už teď je jasné, že to bude hit. Aspoň tedy recenzenti nešetří...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail