WalkCar je destička o velikosti notebooku, která vás dokáže vozit po městě

WalkCar je destička o velikosti notebooku, která vás dokáže vozit po městě

12. 8. 2015

Pokud jstě někdy v poslední době vyrazili do centra Prahy, mohli jste narazit na zástupy turistů, kteří se mezi památkami prohánějí na Segwayích. Jedná se o dopravní prostředek o dvou kolech, který uvedete do pohybu pouhým nakloněním dopředu.

Pokud ale sníte o lenivém životě a hlavně dopravním prostředku, který by byl ještě skladnější, počkejte si, až se začne prodávat WalkCar. Tahle věcička má totiž velikost notebooku. V podstatě byste jí mohli nosit v baťohu a pokud byste na ní stoupli, bude vás po městě vozit rychlostí 12 kilometrů v hodině.A že se bojíte, že byste něco tak malého prošlápli? Autor projektu, japonský výrobce Cocoa Motors slibuje, že WalkCar uveze člověka o hmotnosti 120 kilogramů. Vozítko se pak ovládá přenosem váhy z jedné nohy na druhou. Bude to chtít chvíli cviku, ale pořád půjde asi o jednodušší způsob dopravy než jsou výše zmiňované Segwaye.

Kdy se však WalkCar dostane do prodeje, to ještě není známo. Pokud se tak vůbec stane. Vše je zatím ve fázi funkčního prototypu.

Čtěte také

Hra Puzzle Fighter končí. Jen pár měsíců po vydání

Hra Puzzle Fighter končí. Jen pár měsíců po vydání

Hra Před hodinou

Konkurence na poli mobilních her je neúprosná. Ani zástupci známých sérií nemají úspěch jistý. Příklad může být osud mobilní hry...

Češi vytvořili skvělou sportovní apku… pro psy

Češi vytvořili skvělou sportovní apku… pro psy

Aplikace Před 2 hodinami

Pokud jde o sportovní trackery, jak na App Store, tak i na Google Play je rozhodně z čeho vybírat. Hořovičtí TappyTaps přesto dokázali...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail