V září přijde na trh nový mobilní telefon HTC One M9+. Co přinese?

V září přijde na trh nový mobilní telefon HTC One M9+. Co přinese?

9. 8. 2015

Minulý týden jsme měli jedinečnou možnost osahat si novinku z dílny HTC – vylepšený model One M9+. Nová vlajková loď tchajwanského výrobce dorazí na trh v září a dodrží vysoké standardy , na které jsme si u značky zvykli. Jedná se tedy hlavně o design a kovově tělo. V případě M9+ je šasi opracováno dvěma různými způsoby, díky kterým pak kryt nabírá dva různé barevné odstíny. Záda jsou do stříbrna, ale kraje telefonu působí zlatě.

Další věcí, která nás na telefonu zaujala ihned, je větší čočka fotoaparátu na přední straně. M9+ bychom tak bere nejen to nejlepší z řady One, ale i třeba mobilního telefonu Desire Eye, jenž byl zaměřen na mladě lidi a focení selfie. M9+ pak vedle kvalitního předního fotoaparátu nabízí i přisvětlovací diody. I bez nich ale disponuje velmi pěknou světelností 2,0 a ohniskem 26,8 milimetru. Pokud jde o zadní fotoaparát, ten nabízí 20 megapixelů a možnost dodatečného přeostřování fotografií.


Úplnou novinkou v rámci HTC je pak snímač pro otisky prstů, jenž je umístěn ve spodní částí telefonu. Můžete tak zapomenout na PIN nebo gesta, telefon si zabezpečíte svými prsty. Jako u jiných zařízení, i tady se na tuto funkci velmi rychle zvyká a navíc prý dosahuje vysoké přesnosti. Na posouzení tohoto jsme však telefon neměli tak dlouho telefon k dispozici. Pokud jde o další technické specifikace, M9+ přinese 8jádrový procesor s 2,2 GHz a displej 5,2 palce s rozlišením 2560x1440 pixelů.

U HTC není pak zajímavé pouze samotné zařízení, ale i jeho výbava. Ostatně, něco jako je nástavba pro Android jménem Sense, bychom uvítali i na jiných zařízeních. Hlavní obrazovku u Sense 7 pak opět tvoří agregátor novinek z webů a vašich sociálních sítí – BlinkFeed. Zajímavou funkcí je pak možnost umístit si na další obrazovku widget Sense Home, který vám bude vybírat aplikace podle aktuální doby nebo vaší polohy. A tento widget se dokonce dokáže učit, takže obsah uspořádá podle toho, jaké aplikace používáte.Zajímavá je taktéž funkce One Gallery, která vám prohledá všechny dostupné fotografie a spojí je do jednoho uceleného alba. Konečně tedy nebudete mít ve fotkách nepořádek. One Gallery totiž natahá fotografie z mobilu a sociálních sítí a hlavně odstraní duplicity. Navíc, díky chytrému rozpoznávání vám může fotky tématicky roztřídit do různých fotoalb. Tak například, můžete najít všechny fotky, na kterých jste třeba se svojí drahou polovičkou. Toto se pak dá krásně provázat s funkcí HTC Zoe, která z daného výběru vytvoři třeba kratičký filmeček.

HTC One M9+ je mířený na ty nejnáročnější mobilní uživatele. Tomu odpovídá zpracování telefonu, hardware i nabízené funkce. A odpovídá tomu i cena, která byla stanovena na 23 490 Kč.

Čtěte také

V Duolingu se můžete učit klingonštinu, ale zatím jen na webu

V Duolingu se můžete učit klingonštinu, ale zatím jen na webu

Aplikace Před 17 hodinami

Po dlouhém betatestování se nabídka jazykových kurzů na Duolingu rozrostla o klingonštinu. Jazyk mimozemské rasy ze Star Treku vytvořený...

Velký update klávesnice SwiftKey! Gify, sdílení kalendáře a mnohem víc…

Velký update klávesnice SwiftKey! Gify, sdílení kalendáře a mnohem víc…

Aplikace 17. 3. 2018

Od té doby, co Microsoft pohltil tým stojící za klávesnicí SwiftKey, se toho moc nedělo. Žádné velké updaty, žádné velké...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail