Lexus postavil první antigravitační skateboard. Kde to má kolečka? A kde háček?

Lexus postavil první antigravitační skateboard. Kde to má kolečka? A kde háček?

7. 8. 2015

Od chytrých aplikací teď odbočíme k chytrým technologiím. Ačkoliv, spíš bychom měli říct chytrému marketingu. Společnost Lexus už několik týdnů zpátky naznačovala, že se jim podařilo sestavit vůbec první hoverboard na světě, tedy antigravitační prkno, které vypadá jako z druhého dílu Návratu do budoucnosti. Výsledek jejich více jak ročního snažení pak před pár dny konečně spatřil světlo světa a několik šťastlivců z řad novinářů mohli prkno vidět na vlastní oči.
 
Ano, Lexusu se doopravdy podařilo sestavit skateboard, který dokáže levitovat nad zemí a to i s člověkem, který na něm stojí. A jízda na prkně, kde neexistuje tření, je prý nevídaným zážitkem. Nicméně, antigravitační technologie jsou pořád hodně daleko. Hoverboard se dokáže udržet ve vzduchu jen 10 minut a navíc, musí být nad speciální kolejnicí. Ostatně, autoři projektu pro demonstraci svých schopností museli postavit zcela nový skatepark, pod kterým byla kolejnice natažena.


A jak to celé funguje? Aniž bychom se chtěli pouštět do podrobností, prostě potřebujete hrozně moc magnetů a pak supravodiče, které zchladíte tekutým dusíkem na teplotu -196 °C. Proto se ostatně s prkna kouří. Žádný velký přelom se tak nekoná, Lexusu se povedlo kolem léta známých experimentů udělat stylový obal a pozlátko. Pokud vás zajímá, jak vlastně hoverboard vznikal, můžete se podívat na dokument výše.
 

Čtěte také

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Hra Před 14 hodinami

Harry Potter: Hogwarts Myster – první ze dvou oficiálních mobilních her naplánovaných na tento rok právě vyšla. Trailery nás...

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Různé Před 15 hodinami

Když Apple vyměnil na svých zařízeních emoji pistole za zelenou stříkací pistolku, vysloužil si od mnoha lidí posměch anebo rovnou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail