Zabil populárního lva, nyní to dostává sežrat v aplikaci Yelp

Zabil populárního lva, nyní to dostává sežrat v aplikaci Yelp

29. 7. 2015

Možná jste četli zprávu o tom, že byl v Africe zabit a stažen z kůže chráněný lev Cecil. Netrvalo dlouho a na internet prosákly informace, o tom, kdo za tímto nelegálním lovem stojí. Jedná se o amerického zubaře, který za zabití údajně zaplatil 50 tisíc dolarů. Podle dostupných informací zubař s několika zaplacenými stopaři lva vylákal z národního parku na vedlejší pozemek, aby jej pak mohli ulovit. Sám lovec má za to, že vše proběhlo legálně. Místní úřady ale věc vidí jinak a několik spolupachatelů již obvinila z pytláctví.

Internetové komunita pak vzala spravedlnost do svých rukou a to doslova.  Uživatelé vzali mobil, spustili aplikaci Yelp a začali zubaři a jeho klinice dávat nízká hodnocení, aby odradili další klienty. „Žádná anestetika, stáhnul mě z kůže, uřízl mi hlavu, na zuby se mi ani nepodíval. Tohle nebudu doporučovat,“ opakuje se postupně mezi recenzemi uživatelů. Další pak přikládá: „Vzal jsem svého lva sem, byl jsem zděšen výsledkem.“ Recenze na Yelpu jsou tak shlukem lidského znechucení i poměrně vtipných černohumorných komentářů.

Yelp je přitom databáze podniků, na základě kterých se můžete rozhodnout, kam vyrazit, když jste někde, kde to neznáte. Princip je tedy velmi podobný Foursquare, nicméně místo tipů mohou uživatelé podniky hodnotit přímo a do jejich karet zapisují recenze a udělují hvězdičky. Je to tak právě Yelp, jenž uživatelé často používají jako zbraň, když se jim něco nelíbí. Nicméně, je to často také kritika na Yelpu, kterou majitelé podniků nechápou a nechtějí se z ní poučit. Aplikace Yelp pak funguje i v Česku a můžete si jí stáhnout zdarma pro Android a iOS.

Aplikaci Yelp stahujte zde!

Čtěte také

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Hra 23. 4. 2018

Nejprve pomalé stoupání z nuly až na dvacet tisíc a pak rychlý sešup na sedm. Graf vývoje ceny Bitcoinu připomíná horskou dráhu a ve...

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Aplikace 23. 4. 2018

Kdysi se na koncertech rozsvěcovaly zapalovače, dnes z obecenstva svítí displeje a blesky mobilních telefonů. Mnozí muzikanti to vidí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail