Fallout Shelter si v protijaderném krytu syslí přes stovky milionů

Fallout Shelter si v protijaderném krytu syslí přes stovky milionů

22. 7. 2015

Už jsme si zvykli na to, že mobilní hříčky mohou vydělávat miliony během několika dní. Posledním příkladem budiž hra Fallout Shelter, kde se staráte o obyvatele jaderného krytu, když na zemském povrchu vypukl jaderný holokaust. Podle statistik společnosti SuperData vydělala hra za prvních čtrnáct dní přes 3,2 milionu liber, tedy nějakých 124 milionů korun. Hra vyšla v polovině června během videoherní výstavy Electronic Entertainment Expo a dnes bude číslo ještě vyšší.
 
Zajímavé na celé věci je nicméně to, že nejde o titul pro širokou veřejnost. Značka Fallout je totiž spojena s herní scénou a pravověrnými pařany na počítačích či herních konzolích. Rozhodně tedy nejde o nic, co by hrály maminky, které jinak investují hodiny (a peníze) do her jako je Candy Crush Saga. Vývojářům z Bethesdy se tak povedl husarský kousek, kdy oslovili hráče, kteří často mobilním hraním opovrhují nebo za něj nejsou ochotní utrácet. Tedy kromě Mikoláše.
 
Více jsme o samotné hře psali v tomto článku. Jenom dodáme, že Fallout Shelter je povedenou variací na hry ze série Tiny Tower, přičemž u sebe můžete ubytovat řadu známých herních postav. Hra je momentálně k dispozici pouze na iOS, ale již se finalizuje verze pro Android – ta by měla vyjít v půlce srpna.

Fallout Shelter stahujte zde!

Čtěte také

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Hra Před 20 hodinami

Harry Potter: Hogwarts Myster – první ze dvou oficiálních mobilních her naplánovaných na tento rok právě vyšla. Trailery nás...

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Různé Před 21 hodinami

Když Apple vyměnil na svých zařízeních emoji pistole za zelenou stříkací pistolku, vysloužil si od mnoha lidí posměch anebo rovnou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail