Deaktivovat bombu je sranda. Alespoň ve virtuální realitě

Deaktivovat bombu je sranda. Alespoň ve virtuální realitě

20. 7. 2015

Google Cardboard je tady s námi už více než rok a množství aplikací a her pro něj se stále rozrůstá. Nicméně, ty nejlepší a nejzajímavější tituly jsou stále exkluzivní pro brýle Gear VR od Samsungu. Jenom tam si zahrajete novou hru od Ustwo (autoři Monument Valley) Land’s End. A je to pouze Gear VR, kde si můžete vyzkoušet, jaké to je deaktivovat bombu, která leží na stole přímo před vámi. Naštěstí, nejste na to sami – máte totiž parťáka, který vám čte návod, jak to udělat.


Keep Talking and Nobody Explodes je tak originálním titulem pro dva hráče, kteří spolu musí komunikovat. Jeden z hráčů si tedy nasadí na hlavu brýle pro virtuální realitu, přičemž má před sebou tikající hromadu trhaviny. Druhý pak čte z papíru instrukce, jak má první hráč postupovat. Hráči se vzájemně slyší, mohou spolu komunikovat, ale nikdy nevidí to, co ten druhý. Samozřejmě, výsledkem je hromada nedorozumění a z toho plynoucí zábavy.

Pokud Gear VR nemáte, ale chtěli byste zažít něco podobného, můžete si stáhnout mobilní hru Spaceteam. Ta je až pro čtyři hráče, kteří společně letí vesmírem. Každý má na starosti jiný panel a každému se na displeji telefonu také ukazují příkazy, které musí ostatní hráči provést. Vzájemně tak na sebe hráči křičí, co má dělat jiný člen jejich posádky, a snaží se svojí raketu udržet pohromadě co možná nejdéle. Spaceteam je ke stažení zdarma pro Android a iOS.

Čtěte také

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Hra Včera

Nejprve pomalé stoupání z nuly až na dvacet tisíc a pak rychlý sešup na sedm. Graf vývoje ceny Bitcoinu připomíná horskou dráhu a ve...

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Aplikace Včera

Kdysi se na koncertech rozsvěcovaly zapalovače, dnes z obecenstva svítí displeje a blesky mobilních telefonů. Mnozí muzikanti to vidí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail