Rovio oznámilo pokračování Angry Birds. Druhý díl vyjde po šesti letech!

Rovio oznámilo pokračování Angry Birds. Druhý díl vyjde po šesti letech!

16. 7. 2015

Angry Birds jsou fenomén. Jednotlivé hry mají stovky milionů stažení a vydělaly stovky milionů dolarů. Postupně se z nich stala značka, která přesáhla displeje mobilních zařízení. Angry Birds jsou hračky, oblečení, zábavní parky i televizní seriály. A příští rok do kin doletí i celovečerní film (a podle něj vyjde i stavebnice LEGO). A to šlo v roce 2009 v podstatě o poslední pokus záchránit krachující studio.
 
Tahle značka čítá celou řadu herních titulů, ale originálu se již žádný další nevyrovnal. Finští vývojáři zkoušeli spojovačky, běhačky, závody a dokonce i RPG, u všech nových her byl však úspěch mírně či výce rozpačitý. Není tak divu, že vývojáři chystají přímé pokračování hitu, který je zachránil a udělal z nich miliardáře.
 
O Angry Birds 2 jako takových se ví pouze to, že mají být větší a lepší, příčemž hra by měla vyjít již koncem tohoto měsíce na zatím nespecifikovaný operační systém. Ke stažení budou přesně 30 července. Doufáme, že se autoři tentokrát vykašlou na zbytečně složité herní mechanizmy, které uživatele nutily do mikrotransakcí, a přijdou opět s jednoduchou logickou hříčkou, která ale dokáže být výzvou.

Zdroj: Twitter Rovio

Čtěte také

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Hra Před 3 hodinami

Harry Potter: Hogwarts Myster – první ze dvou oficiálních mobilních her naplánovaných na tento rok právě vyšla. Trailery nás...

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Různé Před 4 hodinami

Když Apple vyměnil na svých zařízeních emoji pistole za zelenou stříkací pistolku, vysloužil si od mnoha lidí posměch anebo rovnou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail