Správcem protiatomového krytu. Fallout je na mobilech!

Správcem protiatomového krytu. Fallout je na mobilech!

16. 6. 2015

Pokud si občas zahrajete nějakou hru, a teď nemyslíme nutně ty mobilní, tak asi víte, co to je E3. Jedná se o název obrovské výstavy, která se koná v americkém Los Angeles, a tato výstava je celá věnována videohrám. A pokud znáte E3, tak vám určitě nebude cizí ani název jedné z nejznámějších herních značek – Fallout. První Fallout vyšel v devadesátých letech a ohromil především nevšedním post-apokalyptickým světem, skvělou hratelností a originálním, černým humorem. No a proč o něčem takovém píšeme? Protože na letošní E3, která se koná právě v těchto dnech, byl ohlášen ku překvapením všech přítomných Fallout pro mobily. A v den oznámení byl hned vydán.

Fallout Shelter je v rámci série nevšední hrou. Zemi zpustošenou nukleárním výbuchem zde prozkoumáváte pouze zprostředkovaně, v centru dění je protiatomový kryt, který máte za úkol coby jeho správce rozšiřovat a starat se o jeho obyvatele. Herně má Fallout Shelter nejblíže k oblíbené Tiny Tower. Budujete jednotlivé místnosti a ke každé z nich přiřazujete obyvatele. Musíte přitom brát ohled na jejich talent. Člověk, co vyniká mrštností, se dobře uplatní v kuchyni, silák zase v elektrárně. Anebo ho můžete vyzbrojit a poslat na průzkum. V lepším případě se vrátí plný zkušeností a batohem napěchovaným „poklady“, v tom horším se nevrátí vůbec. Jeho strastiplnou cestu můžete sledovat živě v jeho deníčku.


Fallout Shelter není po herní stránce nijak originální, vyniká však v přístupu k hráči. Stáhnete si ji zdarma a zdarma ji také hrajete. Nikdo vás nenutí k plaenému urychlování činností, jako je výstavba nebo vylepšování krytu. Čas, který je pro jednotlivé úkony potřeba, se odvíjí od schopností lidí, kterým tyto úkony svěříte. Peníze můžete utrácet leda za kufříky s bonusy, jako jsou peníze, zbraně nebo i dokonce nové posily. Nutno ale podotknout, že tyto cenné kufříky získáváte i zdarma pouhým plněním misí.

V tuto chvíli je Fallout Shelter k dispozici pouze hráčům s iPhony a iPady, majitelé zařízení s Androidem by se ale měly brzo dočkat také.     

Čtěte také

V Duolingu se můžete učit klingonštinu, ale zatím jen na webu

V Duolingu se můžete učit klingonštinu, ale zatím jen na webu

Aplikace Před 17 hodinami

Po dlouhém betatestování se nabídka jazykových kurzů na Duolingu rozrostla o klingonštinu. Jazyk mimozemské rasy ze Star Treku vytvořený...

Velký update klávesnice SwiftKey! Gify, sdílení kalendáře a mnohem víc…

Velký update klávesnice SwiftKey! Gify, sdílení kalendáře a mnohem víc…

Aplikace 17. 3. 2018

Od té doby, co Microsoft pohltil tým stojící za klávesnicí SwiftKey, se toho moc nedělo. Žádné velké updaty, žádné velké...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail