Apple Music bude hudební streaming se sociální sítí dohromady. Chytnete se?

Apple Music bude hudební streaming se sociální sítí dohromady. Chytnete se?

9. 6. 2015

V noci v pondělí 8. června proběhla konference společnosti Apple, na které představila řadu novinek. Kromě nových verzí operačních systémů MacOS a iOS a několika dalších zlepšováků byla tou nejzajímavější informací představení vlastní hudební služby Apple Music.

Apple před rokem koupil společnost Beats, výrobce (ne)populárních sluchátek a hlavě autora vlastní služby pro hudební streaming, která chtěla konkurovat lídrům na trhu jako je Spotify nebo Deezer. Právě z Beats Music se stalo Apple Music, přičemž oproti konkurenci výše se v řadě aspektů liší.

Samozřejmě, základem je možnost poslouchat v podstatě jakoukoliv hudbu a to za měsíční poplatky. Ty budou pro jednotlivce dělat deset dolarů, pro rodinu o šesti členech to pak bude činit dolarů 15. Každý nový uživatel bude mít k dispozici tři měsíce Apple Music zdarma, aby si službu vyzkoušel.

Kromě poslechu hudby a možností vytvářet vlastní playlisty a ty sdílet s přáteli či rodinou pak Apple Music přinese víc sociálních funkcí, než jsou posluchači Deezeru zvyklí. Písničky bude možné komentovat a hudebníci budou moci přes Apple Music komunikovat přímo se svými fanoušky.

Apple tak vidí potenciál v tom, že umělci nebudou sdílet jenom alba, ale budou vytvářet řadu dalšího zajímavého obsahu, který budou sdílet, a komunita na něj bude reagovat. A nejde jenom o hudbu nebo audiostopy, sdílet bude možné fotky nebo třeba i video.

Další zajímavostí Apple Music má být velmi dobrý vyhledávací systém propojený se Siri. Hlasová asistentka by měla být schopná vyhledat nejlepší písničku určitého roku nebo od určitého interpreta. Siri vám i doporučí písničku podobnou k té, kterou právě posloucháte.

Poslední zajímavostí Apple Music je pak speciální rozhlasová stanice. Původní Beats Music se chlubily řadou kurátorů z řad známých hudebníků, v rámci Apple Music dostanete celou hudební stanici Beats 1, kterou povedou moderátorská esa, jež ale v Česku asi nikdo znát nebude.

Služba by měla vyjít na iOS a to 30. června. Koncem roku pak dorazí i na Android. Se spuštěním se počítá ve více jak 100 zemích a je tedy velmi pravděpodobné, že v první vlně bude i Česká republika.

Čtěte také

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Hra 23. 4. 2018

Nejprve pomalé stoupání z nuly až na dvacet tisíc a pak rychlý sešup na sedm. Graf vývoje ceny Bitcoinu připomíná horskou dráhu a ve...

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Aplikace 23. 4. 2018

Kdysi se na koncertech rozsvěcovaly zapalovače, dnes z obecenstva svítí displeje a blesky mobilních telefonů. Mnozí muzikanti to vidí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail