Umělec prodával fotky profilů z Instagramu. Za čtvrt milionu kus

Umělec prodával fotky profilů z Instagramu. Za čtvrt milionu kus

16. 6. 2015

Fotografická aplikace a sociální síť Instagram je plná zajímavých fotek. Nicméně, o tohle nešlo. Umělec Richard Prince totiž vzal pohled na účty vybraných uživatelů, vytisknul je na plátno, vyvěsil v galerii a následně je prodal za 90 tisíc dolarů kus. Šokující tak není samotná cena, jako fakt, že to vůbec někdo koupil. Nebo jedna drobnost – Prince totiž vůbec neřešil autorská práva a majitelů účtů se vůbec neptal na jejich svolení, ani jim nenabídl podíl ze zisku.

U Richarda Prince se ale něco podobného dalo čekat, jelikož se zaměřuje na šedou zónu, kde nejsou zákony a pravidla jasně definována. Ve své tvorbě přímo vyhledává podobná témata a rád pobuřuje. To se mu ostatně podařilo i s jeho posledním dílem. Netrvalo také dlouho a o tom, že někdo prodává fotky jejich profilů jako umění, se dozvěděly i samotní uživatelé, resp. uživatelky. Prince si totiž vzal do merku hlavně dívky, které fungují v rámci uskupení Suicidal Girls.

A byla to právě jedna ze členek Suicidal Girls, kdo se rozhodl s umělcem vypořádat po svém. Selena Mooney neřeší žalobu nebo něco podobného, naopak začala prodávat svoje fotky za zlomek ceny. Původní dílo vyšlo na 90 tisíc dolarů, přičemž Mooney jej prodává za pouhých 90 babek. A za kolik prodáváte vy svoje profily na sociálních sítích?
 
Zdroj:  Mashable

Čtěte také

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Hra Před 20 hodinami

Harry Potter: Hogwarts Myster – první ze dvou oficiálních mobilních her naplánovaných na tento rok právě vyšla. Trailery nás...

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Různé Před 21 hodinami

Když Apple vyměnil na svých zařízeních emoji pistole za zelenou stříkací pistolku, vysloužil si od mnoha lidí posměch anebo rovnou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail