Jak stahovat aplikace

Váš smartphone je jenom tak chytrý, jak chytré si do něj nainstalujete aplikace. Těch jsou k dispozici miliony. Od těch hloupých, přes zábavné až pro užitečné. Jejich instalace do telefonu není nic složitého, takže se nelekejte. Pokud si ale nevíte s instalací rady, je tady náš návod - jen si vyberte operační systém, jímž váš telefon disponuje. Zbytek si už ukáže hezky krok za krokem.


1. Otevřete App Store

Ačkoliv v App Store najdete spoustu aplikací, které jsou placené, zároveň jsou tam tisíce aplikací ke stažení zcela zdarma. Tyto aplikace však mohou být jenom ukázkovou verzí aplikací, které jsou se všemi svými funkcemi normálně placené.

2. Přihlaste se pomocí svého Apple ID

Abyste mohli stahovat aplikace z App Store, potřebujete platné Apple ID. To si můžete vytvořit následujícím způsobem a to i bez nutnosti vlastnit platební kartu.

3. Hledejte svojí aplikaci

V App Store najdete celou řadu kategorií, do kterých jsou jednotlivé aplikace začleněny. Přímo na hlavní stránce App Store uvidíte aplikace doporučované týmem Apple, které by vás mohly zajímat. Pokud chcete nějakou aplikací najít, můžete listovat v jednotlivých kategoriích, které vás zajímají, případně můžete využít vyhledávání. Aplikace, které jsou ke stažení zdarma, mají u sebe uveden nápis “ZDARMA“ nebo “FREE“. Případně je na tomto místě uvedena cena, kterou budete muset za aplikaci zaplatit.

4. Klepněte na aplikaci, abyste o ní zjistili více

V okamžiku, kdy najdete aplikaci, kterou chcete, můžete na ní klepnout prstem a v novém okně se vám otevřou další podrobnosti. Tady uvidíte, jestli je mobilní aplikace či hra vhodná pro uživatele daného zařízení, případně zda aplikace obsahuje mikrotransakce – nákupy přímo z aplikace.

Pokud aplikace obsahuje mikrotransakce, jejich seznam je součástí popisku aplikace. Ještě před instalací tak můžete zjistit, jaké další nákupy bude aplikace vyžadovat. Některé aplikace, které jsou zdarma, totiž všechny svoje funkce získají až po nutnosti dodatečných nákupů.

5. Klepněte na tlačítko "ZDARMA"

Pokud máte o aplikaci zájem, můžete kliknout na tlačítko "ZDARMA" a to změní svůj název na "INSTALOVAT".

6. Klepněte na tlačítko "INSTALOVAT"

Po klepnutí na tlačítko "INSTALOVAT" se začne aplikace stahovat do vašeho telefonu. Je možné, že bude App Store vyžadovat potvrzení instalace vaším heslem. Zadejte jej tedy do příslušné kolonky. Jakmile se aplikace stáhne a nainstaluje, objeví se na úvodní obrazovce mezi ostatními ikonami.

Pokud je vaše zařízení nastaveno, že má aplikace stahovat pouze přes připojení k internetu skrze WiFi, bude možné aplikace stáhnout, až se k nějaké WiFi připojíte. Některé aplikace jsou příliš velké a mohli by vyčerpat váš datový limit.

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail