Creative ZEN hybrid jsou levná sluchátka přes hlavu s aktivním potlačováním hluku

Dnes tu pro vás máme zase trochu jiná sluchátka. Creative Zen Hybrid jsou bezdráty přes hlavu s hybridním potlačováním hluku a velmi zajímavou cenou. Tak se na ně pojďme podívat.

Kvalita zvuku

Jako snad vždy musíme začít u toho nejdůležitějšího, a to je kvalita zvuku. Basy jsou silné, ale ne nikterak rušivě. Středy jsou plné a výšky také velmi slušné, jen s velmi nepatrným šumem, který je v této cenové kategorii menší, než je běžné. Celkově je zvuk velmi dobrý. Podobně dobře je na tom i kvalita volání, snad jen je dobré zmínit, že ve hlučnějším prostředí bude třeba mluvit trochu víc nahlas.

Hybridní potlačování hluku

Pod tímto relativně složitým označením se skrývají dvě funkce. Aktivní potlačování hluku a transparentní režim, kterému u Creative říkají Ambient awareness, což lze doslovně přeložit jako Povědomí o prostředí. 

Aktivní potlačování hluku

Tato funkce, která se dá samostatně zapnout stiskem tlačítka na straně, pomáhá v tom, abyste neslyšeli své okolí. Nejlépe to funguje na zvuky v konkrétním zvukovém pásmu, v praxi třeba zvuky dopravních prostředků. A tato funkce ZEN hybridům, s jejich cenou, funguje překvapivě dobře. Přesněji řečeno dovedou odfiltrovat spoustu rušivých zvuků v okolí. 

Ambient awareness

Tohle je disciplína, ve které je spousta levnějších sluchátek spíše průměrná, a tak tomu je i v tomto případě. Nechápejte nás špatně, není to vyloženě zlé, jen víme, že by to mohlo být o poznání lepší. Pro občasné použití to ale bohatě postačí.

Použití a ovládání

Creative ZEN hybrid umožňují skládání do vcelku kompaktní podoby, což ocení zejména ti, kdo často cestují. Samotné používání sluchátek je velmi příjemné. Sluchátka mají velmi měkký náhlavník i náušníky ze syntetické koženky, nikde netlačí a není s nimi žádný problém ani při delším užívání. Pro ovládání slouží tlačítka na pravém náušníku, je zde zmíněné tlačítko pro potlačování hluku, dále tlačítko pro zapnutí respektive vypnutí a také ovládání hlasitosti. Různými délkami nebo opakováními stisků lze zajistit prakticky kompletní ovládání jako je zapnutí ambientního režimu, přijímání a ukončování hovoru, přehrávání předchozí či následovné audio stopy, zesílení či zeslabení a ještě pár dalších funkcí. Pro další ovládání poslouží také Siri nebo Google Assistant, takže vlastně všechno potřebné je možné zvládnout jen za pomoci samotných sluchátek. 

Výdrž a nabíjení

Pokud budete používat aktivní potlačování hluku, tak se v praxi dostanete k téměř 27 hodinám, bez této funkce to bude nějakých 35-37 hodin, což je velmi blízko tomu, co uvádí samotný výrobce. To jsou výborné hodnoty, které mnohým budou stačit k tomu, aby mohli poslouchat celý týden bez jediného nabíjení. A jak už to dnes bývá zvykem, díky rychlému nabíjení je možné za 15 minut získat dostatek energie pro další 2 hodiny poslechu. Zároveň je zde možnost poslouchat také s připojeným kabelem, takže kdyby došla šťáva uprostřed hraní, tak jen stačí zapojit kabel a ve vteřině pokračovat ve hraní i se zvukem. O stavu baterie informuje LED kontrolka, která začne blikat červeně, pokud baterie klesne pod 10 % své kapacity.

Závěr

Tato sluchátka nás příjemně překvapila, a to především množstvím funkcí a celkovou kvalitou v poměru k ceně, která se na e-shopech dostává i pod patnáct stovek. Kdo má rád sluchátka přes uši a nechce okolo sebe dráty, ten s nimi chybu neudělá.