Xiaomi Redmi Watch 3 s přesnou GPS i voláním

Redmi je dnes již vcelku známá čínská značka, která je dceřinou společností Xiaomi. O kvalitu a budoucnost jejích produktů se tak není třeba obávat. A stejně jako Xiaomi i Redmi je známá svými chytrými telefony a spoustou další elektroniky pro každodenní použití jako jsou sluchátka nebo chytré hodinky, třeba jako jsou Redmi Watch 3.

Jak už číslovka v názvu napovídá, jde o pokračovatele. Oproti verzi Watch 2 se zvětšil displej, výrazně se zlepšilo rozlišení, byla povýšena verze Bluetooth na 5.2 a narostla baterie o více než 20 %. 

Watch trojky hned po zapnutí zaujmou svým AMOLED displejem. Ten je krásný ve velikosti 1,75 palců s rozlišením 390 × 450 pixelů a dosahuje jasu až 600 nitů, což znamená, že i na přímém slunci jsou hodinky dobře použitelné. Displej je zároveň v provedení Always On a tak se informace ukazují neustále a není třeba hodinky před jejich použitím aktivovat pohybem ruky nebo stiskem tlačítka.

Samotný displej je osazen v těle, které je vcelku dost podobné tomu, jaké je u Apple Watch. Je hranaté se zakulacenými rohy, a i když vypadá jako kovové, jde pouze o pochromování. Je otázkou, jak tělo bude vypadat za pár měsíců, ale minimálně hned po vybalení je třeba uznat, že design se prostě povedl. Pásek je také na první pohled podobný tomu od Apple, jen jeho uchycení do hodinek je vyřešeno trošku jinak. Díky snadnému upínání máte možnost jeho rychlé výměny za jiný, kterých minimálně na čínských e-shopech najdete obrovské množství v různých barvách i materiálech. K provedení je nutno dodat, že Watch 3 jsou voděodolné, a lze je tak nosit i v bazénu.

Funkcí hodinky nabízejí opravdu velké množství, od těch základních jako je kompas, krokoměr, měření srdečního tepu, zaznamenávání těžko uvěřitelných 121 sportovních režimů, až po ty, které tak úplně běžné nejsou, jako je třeba možnost vzdáleně měřit okysličení krve, míru stresu, měření spánku, volání přes hodinky (mají reproduktor i mikrofon) až po GPS, což jsou funkce, které v této ceně rozhodně nejsou standardem. Ke všem měřením je nutné také dodat, že výsledky byly velmi konzistentní a dle zkušenosti s jinými hodinkami je můžeme s klidem brát za přesné.

Ze samotných hodinek je možné udělat většinu běžných nastavení, pohodlnější přístup ale nabízí bezplatná aplikace Mi Fitness, která slouží ke spárování hodinek s telefonem. V apce je možné jak dělat všechna základní i pokročilá nastavení, tak i přehledně sledovat různé zdravotní údaje.

Redmi Watch 3 na jedno nabití vydrží až 12 dní, při zapnutí Always On Displeje a pravidelném monitorování sportovních či jiných aktivit to bude méně. Pořád to je ale daleko daleko více než třeba u většiny jablečných hodinek nebo i jiných hodinek ve stejné cenové relaci. Nabíjení pak probíhá pomocí magnetického kabelu.