Redmi Note 11: Bude stačit na plynulé hraní?

Note 11 už je delší dobu na trhu a za tu dobu si získal spoustu fanoušků. Třeba jen na serveru Heureka.cz mu více jak 130 uživatelů dalo průměrné hodnocení 95 %, což je opravdu famózní výsledek. Nemá tedy smysl psát další recenzi, my se proto podíváme na to, jaký je herní výkon tohoto telefonu. Přece jen parametry nemá nejvyšší, Snapdragon 680 patří do střední třídy a rozhodně to není žádný trhač asfaltu. Stejně tak i vnitřní paměť 4 GB patří dnes už spíše k průměru. Pojďme se tedy podívat, jestli se na Redmi Note 11 dá dobře zahrát.

PUBG Mobile

Tahle legendární mobilní battle royale střílečka stále patří mezi nejhranější hry. Ostatně od jejího vzniku si ji stáhlo už více než 500 milionů uživatelů. Hru jsme zkusili na maximální detaily a jela nám stabilně okolo 60 snímků za vteřinu. V budovách a graficky méně náročných lokacích počet FPS vyskočil klidně i na 70-80. Jen ve výjimečných případech jsme se dostali na 45 snímků, což se stalo ve městě, kde probíhala větší bitva. 

League of Legends: Wild Rift

Snad každý hráč zná legendární LoLko, Wild Rift je pak jeho velmi povedená mobilní verze. Kdo by přece jen netušil, tak připomeneme, že League of Legends patří do žánru MOBA (multiplayer online battle arena) her, kde si několik online hráčů vybírá z mnoha hrdinů a bojují proti sobě. LoLko hned po spuštění s nejvyššími detaily dává přes 80 snímků za vteřinu. Občas, když byla nějaká větší bojová vřava, jsme se dostali o kousek níže, ale pořád to bylo přes 70 FPS. I tady je jistota, že si užijete hraní bez jediného záseku.

Asphalt 9: Legends

Tato hra patří mezi špičku arkádových závodů na mobilních telefonech. Rychlé průjezdy aut v detailně vykreslených městech i přírodě, to je něco, co dá zabrat většině telefonů. Na maximální detaily hra na Note 11 jede okolo 30 snímků za vteřinu a možná i díky optimalizaci se těchto hodnot drží, i když je v blízkosti více aut nebo komplexnější prostředí. Kdo je z počítače zvyklý hrát na 60 a více FPS, ten už si bude muset snížit detaily. Na druhou stranu – i když je necháte na nejvyšší hodnotě, žádné velké trhání obrazu určitě nezaznamenáte.

Real Racing 3

Další závodní hrou je pak dnes již stařičký Real Racing. Ten si zakládá na realističnosti a není tak divoký jako zmíněný Asphalt 9. Grafika je i díky stáří hry jednodušší, ale pořád je na hru velmi detailní a rozmanitá. Na nejvyšší detaily hra jede okolo 73 FPS, v graficky náročnějších pasážích se dostanete někam k 60 obrázkům za vteřinu. Prostě ideální stav pro mobilní hraní.

Shadowgun Legends

Shadowgun je 3D střílečkou, která je plná detailního prostředí, parádních textur a spousty různých vizuálních efektů. To se také podepisuje na jejích nárocích. Na nejvyšší detaily se Redmi Note 11 docela zapotil, hra jela okolo 15 snímků, což je opravdu málo v jakémkoliv ohledu. Zároveň už jde o hranici, kdy vás po chvilce naprosto jistě začnou bolet oči. Když ale snížíme detaily na nízké, dostaneme se na hranici okolo 60 snímků. Ze hry sice zmizí řada detailů, pořád ale zůstane velmi pěkná a hlavně plynulá, což je pro multiplayer střílečku naprostou nutností.

Genshin Impact

Genshin impact je hra oceňovaná za svou fantastickou grafiku. V této hře na hrdiny v otevřeném světě procházíte různými lokacemi, přičemž se na obrazovce stále něco děje. Na zemi vidíte nekonečné množství pohybující se trávy, po obrazovce létají ptáci, teče voda a všude kolem vás je spousta postav, ať již přátelských nebo nepřátelských. Na nejvyšší detaily tuto hru ani nemělo smysl pouštět, zkusili jsme tedy nejnižší detaily. Nutno konstatovat, že i na nejmenší detaily je hra stále nádherná. Při delším hraní jsme se dostali na průměr okolo 25 snímků za vteřinu, jen tu a tam při větších soubojích s hromadou bojových efektů došlo ke ztrátě pár snímků, ale to byly jen velmi krátké okamžiky.

Když to vezmeme kolem a kolem, tak se na Note 11 dá hrát naprosto cokoliv. U starších her si užijete absolutní plynulost při plných detailech, u nejnovějších titulů už bude třeba grafiku trošku snížit, ale pořád si užijete hraní bez záseků, což je to hlavní.