Sluchátka Sensemore Air od staré známé značky Creative

Jak jste si zvykli, průběžně vám přinášíme také recenze na zajímavé vychytávky, a to nejen k mobilním telefonům. Dneska jsme si pro vás připravili sluchátka Sensemore Air od Creative, což je firma, která už více než 20 let vyrábí například zvukové karty nebo reproduktory k počítači.

V celkem obyčejné krabičce dostanete dnes už klasické vybavení – pouzdro, krátký kabel a samozřejmě sluchátka. Samotná sluchátka jsou velmi lehká, každé váží jen něco málo přes 5 gramů, a v uchu tak příjemně drží. Kdo by si chtěl komfort dále upravit, může využít jedné ze tří velikostí gumových špuntů.

Pro připojení slouží Bluetooth ve verzi 5.2. Párování s telefonem je tak v praxi velmi rychlé a bezproblémové – prostě jen vyndáte sluchátko z pouzdra a než je vložíte do ucha, už je většinou připojeno. Samotné pecky hrají velmi dobře a vyváženě. Samozřejmostí je i mikrofon, respektive mikrofony, které jsou v každém sluchátku hned dva. I přestože jsou mikrofony vlastně přímo v uchu, sbírají zvuk velmi dobře a dá se s nimi pohodlně telefonovat.

Sensemore Air pak poslouží i při sportu, kdy díky certifikaci PX5 nabízejí odolnost proti potu. Na jejich dotykovém těle je tlačítko pro ovládání. Funkce jednotlivých tlačítek je možné nastavit v mobilní aplikaci, k té se ale ještě dostaneme. Na jedno nabití vydrží až 10 hodin poslechu hudby, což je daleko víc, než většina z nás může potřebovat. Po vložení vybitých sluchátek do pouzdra je možné získat dalších 25 hodin poslechu. Velmi potěšující je možnost dobíjení, kdy už během 10 minut v pouzdře získáte další 2 hodiny poslechu. Samotné pouzdro je se svými 68 x 47 x 32 milimetry na dnešní dobu docela velké, což je snad jediná výtka, kterou bychom vůči Sensemore Air mohli mít. Výměnou za větší rozměry ale získáváte možnost pouzdro bezdrátově nabíjet, což je velmi příjemný benefit.

Až na bezdrátové nabíjení by se dalo říct, že jde o vcelku běžná sluchátka. Jsou tu ale i další funkce, které byste v této cenové kategorii hledali jen těžko. První z nich je aktivní potlačování hluku (ANC), které je v pěti různých úrovních, a funguje překvapivě dobře. Samozřejmě nelze je srovnávat s násobně dražšími modely, ale na svoji kategorii si vede skvěle.

Opakem ANC je ambientní režim, který zvyšuje úroveň okolních zvuků. I když máte pecky pevně v uších, tak za pomoci mikrofonů ve sluchátkách slyšíte okolní zvuky. I tady je možnost nastavení až pěti úrovní, kde lze říct, že většina lidí uslyší dokonce lépe, než by slyšeli bez sluchátek. A aby toho nebylo málo, tak je tu ještě Sensemore režim. Ten se snaží kombinovat potlačování hluku a ambientní režim a to tak, aby bylo dobře slyšet mluvené slovo, které je typicky v nějakém frekvenčním pásmu, a přitom aby byly potlačeny ostatní zvuky. V praxi to funguje relativně dobře, když je osoba ve vzdálenosti přibližně jednoho metru, pak už je to horší. I díky tomu, že samotné pecky nesou název této funkce, lze očekávat, že Sensemore bude ještě dále vylepšován.

Případné vylepšení se k vám dostane pomocí mobilní aplikace, která je dostupná jak pro Android, tak i iPhone. Ostatně i v našem případě aktualizace sluchátek dorazila hned s prvním spuštěním aplikace. Vedle toho aplikace nabízí i možnost nastavování úrovně zmíněných režimů, nabízí ale také nastavení funkcí tlačítek, a to pro delší stisk, dvojklik a trojklik.

V apce se dozvíte i o stavu nabití levého i pravého sluchátka. Stav nabití pouzdra i případné nabíjení sluchátek pak indikují tři ledky přímo na pouzdru. O stavu baterie se dozvíte i další cestou, a to hned po vložení špuntů do uší. Anglicky je vám oznámeno například „battery level high” a vy tak bez zapínání aplikace víte, že máte nabito, aniž byste museli pouštět apku. Velmi potěšující je i fakt, že všechno uvedené funguje na zmíněném iPhone, pro který podpora bývá často horší než pro Android.  Podtrženo, sečteno – při ceně okolo 1600,- Kč jde o sluchátka vybavená funkcemi i podporou výrobce.