AR/VR souprava od Applu bude šíleně drahá hračka

Pokud sledujete počiny Applu dlouhodobě, tak vám jistě neuniklo, že tato americká společnost chystá soupravu pro smíšenou realitu. Ačkoliv nebylo nic oficiálně potvrzeno, postupně se objevují další a další spekulace či úniky o této hračce. Na scénu nedávno zase přišel renomovaný insider Mark Gurman, jenž o tomto produktu odhalil další zajímavosti.

Gurman předpokládá, že se bude jednat o soupravu pro ty nejnáročnější uživatele, která konkurenci předčí v několika různých ohledech. Nejenže bude mít headset s nejvyšší pravděpodobností vynikající softwarovou stránku, ale famózní by mohl být i po té hardwarové.

Poháněn by totiž měl být čipem M2 a kapacita operační paměti by mohla činit 16 GB. Jakékoliv aktivity ve virtuálním prostoru navíc zpříjemní displej s bezkonkurenčně vysokým rozlišením a více než desítka kamer.

Dostupné informace nasvědčují tomu, že Apple bude chtít nový headset využít na velký projekt, který by se mohl podobat metaverzu. Americký gigant totiž momentálně hledá vývojáře, kteří by se postarali o vznik 3D světa v prostředí smíšené reality. Systém realityOS by ale měl rovněž nabídnout aplikace jako Mapy či FaceTime. Chybět by podle všeho neměla ani možnost sledování živých koncertů nebo sportovních utkání.

To vše sice zní moc hezky, ale cena, se kterou Gurman počítá, už tak pěkná není. Očekává totiž, že by mohla souprava stát mezi 2 000 a 3 000 dolary, takže bychom za ni mohli zaplatit klidně i přes 70 000 korun.

Zdroje: Bloomberg