Nových iPhonů se zřejmě dočkáme na začátku září

Odhalení nové řady produktů Apple, včetně očekávaných iPhonů 14, se blíží. Technologický gigant pořádá velkolepou akci každoročně v září. Letos jsme měli možnost zaslechnout hned několik spekulací o konkrétním datu, jedno bylo třeba 13. září. Mark Gurman, známý insider redaktor Bloombergu, nyní ale přichází s novou informací.

Nová zařízení budou pravděpodobně představena 7. září, uvedena na trh pak mají být o devět dní později, někteří zaměstnanci maloobchodních prodejen už na to prý byli upozorněni. Apple se také usilovně připravuje, údajně začal nahrávat segmenty pro svou virtuální prezentaci.

Apple má představit čtyři nové iPhony, tentokrát ale vynechá 5,4palcový model Mini. Nahrazen bude 6,7palcovým modelem, což je mimochodem poprvé, kdy Apple vydá telefon bez označení Pro s takovou velikostí displeje. iPhone 14 Pro a Pro Max budou zřejmě disponovat novým čipsetem A16, který nabídne až o 15 % lepší procesor a o 25–30 % lepší grafický výkon. Využita bude také výkonnější technologie operační paměti – LPDDR5.

Kromě změn ve výkonu plánuje Apple také zlepšení výdrže baterie nebo fotoaparátů. Lepších snímků dosáhneme díky propracovanějšímu strojovému učení.

Zdroje: Bloomberg