Rolovací telefon opravdu existoval!

LG na trh několikrát přineslo inovativní produkty. Ať už prohnuté smartphony, hojící se povrch zad telefonu nebo telefon s dvěma displeji, z nichž jeden jste mohli o devadesát stupňů vytočit. Ještě tři měsíce před koncem mobilní divize LG přišel další takový telefon; rolovací.

Prototyp byl na konferenci CES jen nastíněn, od té doby jsme o něm kvůli rozpadu divize už neslyšeli. Teď ale přichází důkaz, že LG opravdu funkční prototyp tohoto telefonu vyrobilo. Někdo jej totiž natočil.

Že nejde o zfalšovaný snímek víme téměř určitě. Naprosto věrná reprezentace odlesků je i v moderních softwarech prakticky nedosažitelná. Displej je evidentně v pořádku i po vysunutí a opětovném zasunutí, některé ikony se dokonce větší ploše přizpůsobují.

Není obtížné si představit praktické využití tohoto telefonu. Vysunutý nabízí poměr stran přesně 16:9, což je ideální pro sledování videí či práci s programy uzpůsobenými pro tablety. LG sice na poli mobilů skončilo, své displeje ale určitě jen tak nezahodí. Možná tak rolovací technologii uvidíme brzy implementovanou v zařízení od jiného výrobce.

Zdroje: The Verge