Meta začíná myslet na své uživatele? U Oculus Questu 2 to tak vypadá

Fanoušci virtuální reality budou mít přihlašování do svých oblíbených zařízení o něco lehčí. Meta Quest 2, dříve známý pod jménem Oculus Quest 2, totiž vyžaduje přihlášení přes facebookový účet. Ten ale ne každý uživatel vlastní a v některých případech se jedná o překážku, která dá snadný důvod, proč si tenhle headset nepořizovat. Hlavně pro takové lidi, kteří nechtějí své údaje sdílet na sociálních sítích nebo prostě odmítají jakkoliv používat Facebook.

Jak to tak vypadá, Mark Zuckerberg i společnosti Meta si uvědomili, o jakou nesmyslnou věc se jedná a plánují udělat změnu. Sice nijak velkou, ale rozhodně je to krok správným směrem. Ta začne platit už v srpnu tohoto roku a bude se jednat o nový systém přihlášení.

K používání zařízení pro virtuální realitu se nově bude využívat Meta účet. Pokud už jste přihlášení pomocí Facebook účtu, i tak si budete muset vytvořit Meta účet. Jste-li vlastníky starších Oculus účtů, budete mít čas své údaje převést na svůj nový Meta účet až do ledna 2023. Od příštího měsíce tak mohou odpůrci Facebooku okusit nový zážitek bez nutnosti být aktivní na této platformě.

Samozřejmě není nic úplně jednoduché. Stále je potřeba vytvořit si Meta účet, který bohužel vyžaduje několik osobních údajů, které musíte odevzdat, včetně takových, jako je vaše jméno, datum narození, místo bydliště a platební informace, kterými plánujete kupovat nové aplikace a hry. Následně budete muset vytvořit takzvaný Meta Horizon účet, který se stane vaším virtuálním já.

Jedna věc je ale dost zajímavá, a která vlastně jde proti doposud stanovaným zásadám. Společnost Meta vám umožní vytvořit hned několik Meta účtů, stejně tak i Meta Horizon účtů. Díky tomu budete moci vystupovat hned pod několika účty a každý využít pro specifické části vašeho já. Díky tomu nemusíte motat váš herní život s herním prostředím a podobně.

Zdroje: androidauthority