Na obzoru se rýsují nové chytré hodinky od Applu

Už víc jako rok se mluví o novém modelu chytrých hodinek z dílny Applu, který by mohl brzy dorazit na trh. Také je celkem pravděpodobné, že očekávaný model bude nést jméno Apple Watch Pro a bude se jednat o odolnější hodinky v titanovém kabátku. Dominantou pak bude větší displej. Předpokládá se, že velikostně překoná současný model Apple Watch Series 7, který má 1,9 palce.

Další velkou výhodou by měla být daleko větší odolnost proti roztříštění. Tím pádem by se chytré hodinky měly stát daleko vhodnější pro sportování a plavání. Pro obě zmíněné aktivity se také předpokládá vylepšení pro přesnější a kvalitnější sledování postupu. Chybět by neměla ani objemnější baterie společně se senzory pro měření životních funkcí.

Svou výbavou to vypadá, že Apple Watch Pro míří hlavně na fanoušky extrémních sportů. Předpokládaná cena se pohybuje v rozmezí 900 až 999 dolarů, což je přibližně 22 000 až 24 500 korun. To je ale pouze v přepočtu. Pokud se cena potvrdí, je nutné připočítat daň, marži obchodníků a další náklady.

Zdroje: gsmarena