Xiaomi 12 Lite udělá radost displejem a fotoaparáty

Od společnosti Xiaomi se dlouho očekávalo přestavení řady 12S, jež zahrnovala modely 12S, 12S Pro a 12S Ultra. Tyto telefony byly středem pozornosti, a tak mohly mnohým uniknout i drby o telefonu Xiaomi 12 Lite. Ten byl nedáno oficiálně představen, známe tedy jeho specifikace i cenu.

Jeho srdcem bude čip Snapdragon 778G z dílny Qualcommu, který sice nepotěší ty nejnáročnější hráče mobilních stříleček, ale rozhodně se nedá říct, že by byl špatný. V dnešní době už začíná být standardem technologie 5G, kterou tento čipset disponuje. Baterie nás moc nepřekvapila, její kapacita je totiž rovna 4300 mAh.

Na zadní straně si můžete všimnout třech fotoaparátů, největší z nich má rozlišení 108 megapixelů, což vůbec není málo. Doprovází jej i 8megapixelový ultra širokoúhlý fotoaparát a 2megapixelový makro fotoaparát, s nímž snáz zachytíte detaily. Za zmínku rozhodně stojí i 32megapixelová přední kamera, již najdete uprostřed horní části displeje. Od něho mimochodem můžete očekávat vynikající plynulost díky 120Hz obnovovací frekvenci.

Možná se ptáte, proč jsme ještě neuvedli informace o operační paměti nebo interním úložišti. Důvodem je, že se bude Xiaomi 12 Lite prodávat ve třech různých konfiguracích a liší se právě těmito specifikacemi. Za 6 GB + 128 GB zaplatíte v přepočtu 9 800 Kč, za 8 GB + 128 GB zaplatíte v přepočtu 11 000 Kč a 8 GB + 256 GB vás vyjde na v přepočtu 12 200 Kč.

Zdroje: Tisková zpráva