Nové iPhony se mají obejít bez důležitého slotu

Společnost Apple chce být zase v něčem první. Podle neoficiální zprávy se nové modely iPhonů od září 2022 budou prodávat bez fyzického slotu na SIM kartu. Místo toho by měly podporovat e-SIM.

K radikální změně by mělo dojít u modelové řady iPhone 14. Podporu e-SIM firma u iPhonů nabízí od uvedení iPhonu XS ze září 2018.

Informace jako první přinesl brazilský Blog do iPhone a později je potvrdilo několik dalších zdrojů, včetně důvěryhodnějšího serveru MacRumors. Uvádí se, že společnost Apple doporučila hlavním americkým operátorům, aby se připravili na uvedení smartphonů pouze s e-SIM od září 2022.

Proč by se v Apple rozhodli odstranit slot pro Nano-SIM kartu? Přinést to může lepší voděodolnost a nabídnout větší možnosti při návrhu designu. Případně se otevírá možnost využít prostor pro přidání některých dalších komponent.

Připomeňme, že už dříve iPhony přišly o jack konektor na sluchátka, později byla z krabičky odebraná sluchátka, a nakonec i nabíjecí adapter.

Co se e-SIM? Jedná se o vestavěný čip, který se napevno umisťuje do základní desky mobilního telefonu. Následně si na e-SIM můžete stáhnout svůj profil s veškerými potřebnými informacemi. Výhodou e-SIM je, že do jednoho zařízení je možné nahrát několik e-SIM profilů a lze mezi nimi jednoduše přepínat.

Zdroje: MacRumors