S Mi Pay zaplatíte i v českých obchodech


Společnost Xiaomi oznámila partnerství s Mastercard, díky kterému bude moci zavést platby náramkem Xiaomi Mi Smart Band 6 v Evropě. Chytrý náramek s tímto názvem už se u nás dávno nabízí, dokonce je nejprodávanějším produktem ve své kategorii. Nemyslete si ale, že vám bezdotykové platby u tohoto náramku zpřístupní pouhá aktualizace.

Pokud chcete náramkem od Xiaomi platit, tak si musíte pořídit nový model Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC. Od toho původního se liší také tím, že má mikrofon, přes nějž lze ovládat hlasovou asistentku Alexu. Stačí se zeptat a Alexa vám řekne, jaké bude počasí, nebo třeba rozsvítí, máte-li doma kompatibilní chytré světlo.

Nový model náramku byl na český trh uveden na podzim, a to za cenu 1299 Kč. Než ale do náramku investujete své peníze, ověřte si, zda platby podporuje i vaše banka. Před uzávěrkou tohoto čísla nabízely platby přes systém Mi Pay platby jen ČSOB a Curve. Jako další by měla následovat mBank. Další podmínkou je karta MasterCard. Visa vám fungovat nebude.

Zdroje: Xiaomi