Hit Hades dorazí na iOS

Hades, uznávaná roguelike akce od Supergiant Games, míří na mobily a tablety. Hra bude k dispozici předplatitelům Netflixu během roku 2024, ale pouze pro iPhony a iPady. Verze pro Android v současné době oznámena není.

Hades se připojí ke hrám jako Dead Cells, Tomb Raider Reloaded, OXENFREE, OXENFREE II: Lost Signals, Valiant Hearts: Coming Home, Shovel Knight: Pocket Dungeon a mnoha dalším. Netflix tak nadále posiluje svůj závazek vůči videohrám, které stále tvoří jen velmi malou část jeho služeb.

Hades si získal uznání za svůj bohatý příběh, dynamický bojový systém a umělecký styl. Kombinuje náročné prvky roguelike s příběhem a výraznými postavami, což je činí jedním z výrazných titulů v tomto žánru.

Hades spadá do žánru roguelike, což znamená, že nabízí procedurálně generované úrovně, perma-smrt (trvalá smrt) a náhodné generování předmětů. Hra kombinuje taktický boj, dobrodružství a prvky RPG, popisují svůj projekt vývojáři. Hlavním protagonistou je Zagreus, syn řeckého boha podsvětí Háda. Zagreus se snaží uniknout z podsvětí a dostat se na povrch, což vede k setkávání s různými božstvy a postavami z řecké mytologie. Příběh je výrazně zasazen do řecké mytologie a přináší zajímavé dialogy a vývoj postav.

Hra se vyznačuje akčním bojovým systémem, který kombinuje používání různých zbraní, schopností a mocných kouzel. Hráč může během hry získávat různé božské dary, které mu poskytují unikátní schopnosti a vylepšení. I přes trvalou smrt, má Hades progresivní systém, který umožňuje postupovat v příběhu a zvyšovat sílu postavy i po neúspěšném pokusu. Hráč může získávat nové schopnosti, otevírat permanentní vylepšení a odemykat nové zbraně.

TIP: Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování.