Capcom přinese na chytré telefony své velké počítačové hry

Na velmi výkonné chytré telefony se v budoucnu dostane více velkých her z počítačů a konzolí. Japonská společnost Capcom totiž plánuje nabídnout více svých vysokorozpočtových her na telefonech. Za hlavní platformu ale nadále považuje počítač.

Už dříve Capcom oznámil, že pro iPhone 15 Pro vydá Resident Evil Village a Resident Evil 4 Remake. První jmenovaná hororová survival akce dorazí 30. října letošního roku i s rozšířením Winters Expansion (obsahuje novou kampaň), zatímco Resident Evil 4 Remake bude následovat nejpozději na začátku roku 2024.

TIP: Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování.

Jaké další tituly Capcom přinese, to v současné době nevíme. Mohou to být klidně další díly série Resident Evil, bojovka Street Fighter 6, oblíbená lovecká hra Monster Hunter World nebo Monster Hunter Rise. Možností je spousta.

Jediným minusem toho všeho je, že tyhle hry se budou prodávat za plnou cenu, kterou mají na počítačích a konzolích. V případě Resident Evil 4 Remake to znamená cenu 60 dolarů (v přepočtu necelých 1400 Kč). Na takové ceny na mobilech nejsme zvyklí, Capcom ale věří, že vyšší cena hráče neodradí. Současně ale nechce firma nic podcenit a nabídne omezené krátké bezplatné demo.